Pani Ewa opowiedziała o swoim życiu na emeryturze. Serce się kraja, jak mogło dojść do tak nieludzkiej sytuacji?

Pani Ewa opowiedziała o swoim życiu na emeryturze. Serce się kraja, jak mogło dojść do tak nieludzkiej sytuacji? Źródło: unsplash/Sergiu Vălenaș

Emerytura trafia do kieszeni Polaków każdego miesiąca. Pani Ewa robi, co może, by pieniądze, które zasilają jej konto, wystarczyły jej do pierwszego. Serce się kraja, kiedy dowiadujemy się, w jak dramatycznej sytuacji znalazła się kobieta, która dziś, gdyby mogła cofnąć czas, zdecydowałaby się pracować w zupełnie inny sposób.

Emerytura, której wartość jest regularnie podwyższana po to, aby emeryci w kraju mogli żyć godnie, nie rozwiązuje wszystkich problemów. Wciąż można natrafić na historie, takie jak ta, którą opowiedziała pani Ewa. Nie sposób się nadziwić, jak doszło do tak nieludzkiej sytuacji, w której znalazła się kobieta. 

Emerytura Pani Ewy wynosi 1909 zł 76 gr. Jak wygląda jej życie?

Żeby opłacić czynsz, Pani Ewa musi wydać 530 zł. To tego trzeba dodać 90 zł za światło, 60 zł za gaz, 120 zł za telewizję i internet. Do tego dochodzi jeszcze opłata za abonament w wysokości 70 zł. Pieniądze, które Pani Ewa musi przeznaczyć tylko na rachunki sprawiają, że w jej kieszeni zostaje niecały 1000 zł. 

Za pieniądze, które jej zostaną, musi kupić lekarstwa, opłacić prywatne wizyty u lekarzy, ponieważ czas oczekiwania na wizyty w placówkach państwowej służby zdrowia jest zbyt długi. Emerytura przeznaczana jest także na zapłacenie za jedzenie, ubrania czy bilet miesięczny, by podróżować po mieście. 

Pani Ewa sama opowiada o tym, że tak jak inni emeryci musi cały czas kombinować i wyszukiwać okazji, by kupić coś taniej. 
–  Czasami jak jest promocja na papier toaletowy, np. wielka paka 16 rolek za 12 zł, to kupujemy z sąsiadką na spółkę. Na szczęście mam dużo czasu, więc jeżdżę sobie po mieście i poluję. Poza tym dzieci! Opiekuję się czasem wnukami, więc zawsze córka nie dość, że dorzuci mi parę złotych, płaci za mojego lekarza, to jeszcze daje pełną torbę wałówki - wyznała kobieta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Praca sekretarki. Emerytura jest za niska, by godnie żyć 

Pani Ewa przez całe życie pracowała jako sekretarka. Kobieta do dziś żałuje, że nie ukończyła studiów, by otrzymać lepiej płatną pracę. Gdyby mogła się cofnąć w czasie, postawiłaby na naukę. 

-  Moja szefowa, pani profesor, namawiała mnie na zaoczne studia, a ja głupia nie poszłam. Może teraz miałabym lepiej? A tak mam przeżyć za 1900 zł - wyznała Pani Ewa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski przekazał smutną wiadomość. Wiernie trwała u jego boku, ale jednak odeszła, fani we łzach
2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

Emerytura pani Ewy sprawia, że życie na starość jej nie rozpieszcza, ze smutkiem dodała, że gdyby nie pomoc jej dzieci, pewnie musiałaby żebrać. Sytuacja wielu osób w kraju jest podobna do codzienności opisanej przez panią Ewę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Agnieszka Woźniak-Starak wydała nieoczekiwane oświadczenie. Nikt się nie spodziewał
  4. Chłopczyk zaprosił kobietę do tańca. Gdy zaczął, wszystkim opadły szczęki do samej podłogi
  5. 2-letnia córeczka zabiła swoją mamę. Kobieta umierała na jej oczach
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

źródło: wp 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News