Wspaniała wiadomość, nawet po 300 zł więcej dla emerytów i rencistów. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek

Wspaniała wiadomość, nawet po 300 zł więcej dla emerytów i rencistów. Musi zostać spełniony tylko jeden warunek Źródło: pixabay/BeatriceBB

Emerytura oraz renta mogą znacznie wzrosnąć, a seniorzy będą mogli otrzymać nawet 300 złotych więcej. Wszystko jednak zależy od spełnienia jednego warunku.

Emerytura w Polsce mimo wielu dodatków ("trzynastka" i wyrównanie dla osób niesamodzielnych) często nie wystarcza na leki i utrzymanie. Seniorom często musi pomagać finansowo najbliższa rodzina. Znaleziono rozwiązanie, które może znacznie pomóc, ale wszystko zależy od jednego warunku.

Emerytura może być znacznie wyższa. Jest już projekt

Taka sytuacja może się wydarzyć dzięki projektowi emerytur bez podatku, złożonym przez Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL). Obrady 22 stycznia 2020 mają zacząć się od czytania obywatelskiego projektu zakładającego zniesienia podatku dochodowego ze świadczenia emerytalnego. Pod projektem udało się zebrać 140 tysięcy podpisów emerytów.

- Osoby pobierające emerytury i renty w przekonaniu powszechnym nie powinny już być dodatkowo oskładkowane, gdyż przez całe swe życie zawodowe ponosiły ciężary fiskalne - mówili autorzy projektu.

Trzeba przyznać, że sytuacja jest kuriozalna, biorąc pod uwagę, że emerytury finansowane są z podatków. Senior, otrzymując świadczenie, musi część pieniędzy "oddać" państwu, które samo mu świadczenie przyznało. Aby jednak ten projekt wszedł w życie, musi być spełniony jeden warunek.

Tyle będą mogli zyskać emeryci. Musi być jednak spełniony jeden warunek

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzięki zwolnieniu z podatku dochodowego, seniorzy otrzymaliby znacznie więcej pieniędzy. Ci, którzy obecnie otrzymują 1177 zł świadczenia "na rękę", mieliby o 223 zł więcej, a w efekcie ich świadczenie wyniosłoby 1400 zł. Z kolei ci, którzy obecnie dostają 1600 zł emerytury, otrzymywaliby świadczenia w wysokości 2000 zł. Trzeba jednak spełnić pewien warunek.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
2. Pilny apel polskiej policji. Liczy się czas

Projekt musi być zatwierdzony przez Sejm. Obawy w tej sprawie wyraża lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który chciałby uchwalenia projektu, ale sądzi, że partia rządząca się na to nie zgodzi. Mimo że emeryci więcej by zyskali na usunięciu opodatkowania emerytury, rząd i tak woli politykę "trzynastek" i wysokiej waloryzacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
  2. Mocne słowa Dudy o podwyższeniu wieku emerytalnego. Ważna informacja dla milionów Polaków
  3. Fatalne wiadomości dla wyjeżdżających na ferie. Nawet Jackowski nie był w stanie przewidzieć tak nagłego zdarzenia
  4. Roksana Węgiel rezygnuje z muzyki? Jest oświadczenie, teraz już nie ma wątpliwości
  5. Jeszcze go nie widzisz? Psa na zdjęciu potrafi wskazać zaledwie 6% osób, reszta wymięka po kilku sekundach

Źródło: Super-Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News