Wszystko przyśpieszone. Cudowna, warta wiele wiadomość dla emerytów z jednej polskiej miejscowości

Wszystko przyśpieszone. Cudowna, warta wiele wiadomość dla emerytów z jednej polskiej miejscowości Źródło: .

Emerytura oraz inne świadczenia, w tym renty, zostaną przyspieszone. Starsze osoby nie posiadają się z radości, jeszcze przed świętami zdążą zrobić potrzebne zakupy. Z niecierpliwością czekają na poniedziałek.

Emerytura pojawi się o wiele szybciej? Wszystko na to wskazuje. Urzędnicy przeanalizowali wszystkie za i przeciw i postanowili przyspieszyć wypłatę świadczeń.

Emerytura miała wpłynąć na ich konta o wiele później. Wspaniałe wiadomości z południowej miejscowości

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Dla osób pobierających emeryturę i rentę jest to czas ogromnego oczekiwania i piętrzących się problemów. Zazwyczaj seniorzy otrzymują należne świadczenia na konto lub do rąk własnych 25 dnia każdego miesiąca. W Opolu w tym roku będzie to wyglądać kompletnie inaczej - pochylono się nad sytuację emerytów, którym ostatecznie przekazano wspaniałe wiadomości.

Okazuje się, że świadczenia należne emerytom z Opola zostaną wypłacone jeszcze przed świętami. Nie będą musieli czekać do 27 grudnia.

- Ruszyły już przekazy pieniężne dla tych świadczeniobiorców, którym emerytury i renty dostarcza operator pocztowy. W ciągu najbliższych trzech dni roboczych odbiorcy mogą wypatrywać listonosza. Natomiast każdy, kto co miesiąc dostaje swoje należności na rachunek bankowy, może spodziewać się grudniowego świadczenia najwcześniej po południu w najbliższy poniedziałek, czyli 23 grudnia - potwierdziła Beata Dyko, dyrektor opolskiego oddziału ZUS.

Możliwe są jednak opóźnienia - wszystko zależy od banku. Urzędnicy są dobrej myśli

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ostatni dzień wypłat emerytur i rent przypada na niepracujący pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Urzędnicy chcieli więc załatwić wszystko o wiele wcześniej - aby wszyscy mieli lżej.

- Jednak pieniądze, w zależności od konkretnego banku, powinny trafić na konta świadczeniobiorców od najbliższego poniedziałku lub – w przypadku rachunków w bankach spółdzielczych – od wtorku, 24 grudnia - dodaje Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy opolskiego oddziału ZUS.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Cichopek jest w ciąży? Nowe zdjęcia mówią WSZYSTKO
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Wszystko wskazuje na to, że decyzja urzędników wpłynie na obchodzenie tegorocznych świąt. Opolscy emeryci nie będą musieli martwić się o fundusze i będą mogli wyprawić Wigilię oraz zakupić najpotrzebniejsze rzeczy przed kilkoma dniami z mocno ograniczonym handlem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News