Emerytura Sławomira Świerzyńskiego
TOMASZ RADZIK/East News
Irmina Jach - 22 Listopada 2020

Świerzyński skarżył się na swoją głodową emeryturę. Odpowiedź rzecznika ZUS powala

Emerytura gwiazd to temat, który w dobie pandemii koronawirusa powrócił ze wzmożoną intensywnością. Wielu artystów skarży się publicznie na wysokość otrzymywanego świadczenia i ciężką sytuację materialną, co nierzadko wzbudza zbulwersowanie internautów. Na głodową emeryturę skarżył się także Sławomir Świerzyński. ZUS nie mógł przemilczeć jego słów.

Emerytura gwiazd, według samych zainteresowanych, pozostawia wiele do życzenia. Najpopularniejsi artyści regularnie przypominają, jak ciężko wyżyć za głodowe świadczenie. Skąd problemy z świadczeniami znanych aktorów i muzyków? Większość z nich nie jest zatrudniona na etacie i nie odprowadza składek.

Z ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planZ ostatniej chwili: Premier oficjalnie znosi obostrzenia. Klamka zapadła, przedstawił dokładny planCzytaj dalej

Emerytura Sławomira Świerzyńskiego wzbudziła kontrowersje

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, należy do grona gwiazd, które publicznie narzekają na wysokość swojego świadczenia emerytalnego. W jednym z odcinków programu "Pytanie na Śniadanie" skarżył się na prognozowaną wysokość świadczenia, które miało wynosić 386 zł.

Piosenkarz przez lata nie płacił składek do ZUS-u, jednocześnie odprowadzając je do KRUS-u. Był mocno zdziwiony faktem, że że powinien był wystąpić do ZUS-u z prośbą o obliczenie wysokości kapitału początkowego. Nie dopełnił tego obowiązku, poprzestając na krytyce skierowanej w stronę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- A co wy tam robicie w tym ZUS-ie? - pytał Sławomir Świerzyński. Na odpowiedź instytucji nie musiał czekać zbyt długo. Rzecznik postanowił odnieść się do zarzutów, ujawniając bolesną prawdę na temat życiowych wyborów gwiazdora disco polo.

- Pan Sławomir pokazał przed programem, stąd wiem, ile ma zgromadzone na swoim koncie. Dlatego śmiem twierdzić, że przez większość swojego życia nie płacił składek do ZUS tylko gdzie indziej. To jest kwota, która jest można powiedzieć, 10 procent tego, co ludzie gromadzą na swoich kontach, żeby mieć minimalną emeryturę - skomentował rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

- Pan Sławomir przez większą część swojego życia składek po prostu nie płacił. Nie dziwmy się więc wtedy, że ktoś otrzymuje list z ZUS z prognozowaną wysokością emerytury w wysokości 386 zł - dodał.

Sławomir Świerzyński skarży się na głodową emeryturę, żyjąc jednocześnie w luksusach. Gwiazdor disco polo dorobił się wielkiego domu, 12-hektarowego gospodarstwa, stadniny koni, helikoptera i jachtu. Kolekcjonuje także wozy i dorożki, które chętnie wypożycza turystom.

Dzisiaj grzeje:

  1. Mateusz Morawiecki przekazał informacje dotyczące powrotu dzieci do szkół. Fatalne wiadomości dla rodziców i uczniów
  2. Znaki zodiaku, które najczęściej kłamią. Im lepiej nie wierzyć na słowo
  3. Danuta Martyniuk pokazała kreację, na widok której chce się płakać. Internauci nie mogą jej wybaczyć, skandal

Nic dziwnego, że kwota otrzymana od Ministerstwa Kultury nie zachwyciła lidera zespołu Bayer Full. Jak deklarował przed kilkoma dniami: "Może te 550 tysięcy robi na ludziach wrażenie, ale na mnie nie". Wypowiedź ta spotkała się z bardzo negatywnym odbiorem. Nic dziwnego.

Uważacie, że gwiazdy takie jak Sławomir Świerzyński powinny skarżyć się na to, że ich emerytura nie zachwyca? Wielu Polaków, którzy przez całe życie opłacali składki, dostaje znacznie mniej, nie mając przy tym imponujących majątków i luksusowych pojazdów.

Zobacz także w naszych serwisach:

   1. Najczęstsze objawy chorób wątroby. Nie wolno ich bagatelizować
   2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
   3. Rząd pracuje nad ograniczeniami w przemieszczaniu się. Premier wygadał się na konferencji, co czeka Polaków?
   4. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
   5. Z ostatniej chwili: tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje b. poseł, burmistrz i prezydent miasta
   6. Czy obierać ogórki ze skórki? Nie popełniaj błędu, dietetycy biją na alarm
   7. "Rolnik szuka żony": kandydat Magdaleny w niecenzuralnych słowach za jej plecami, bolesne oskarżenie
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Money/Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News