Emerytura, ogromne zmiany
unsplash.com Christian Langballe
Weronika Wasiak - 22 Października 2020

Ważna informacja dla seniorów. Zaszły ogromne zmiany w dostarczaniu emerytur

Emerytura będzie dostarczana do rąk Polaków inaczej niż dotychczas? Oficjalnie poinformowano o ogromnych zmianach, jakie zostały wdrożone w życie. Każdy powinien wiedzieć.

W większości przypadków emerytura jest dostarczana seniorom w formie gotówkowej przez listonosza. W dobie epidemii Poczta Polska kilkukrotnie zwracała się do emerytów i rencistów z prośbą, by w trosce o własne zdrowie zdecydowali się na pobieranie świadczenia poprzez przelanie pieniędzy na konto bankowe. Mimo że niektórzy od razu przystali na zmianę, wielu nadal woli dostawać emeryturę do ręki. To właśnie ta grupa powinna zapoznać się z najnowszymi zmianami, jakie weszły w życie.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Ogromne zmiany dla seniorów. W jaki sposób emerytura będzie trafiać do ich rąk?

Obserwując rozwój epidemii Poczta Polska zdecydowała się na wdrożenie sporych zmian w kwestii dostarczania przesyłek.

- W związku ze stanem epidemii informujemy, że Poczta Polska stosuje dodatkowe środki ochronne we wszystkich obszarach działalności. Podjęliśmy szereg działań zmierzających do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom, klientom i partnerom biznesowym - brzmi informacja opublikowana na oficjalnej stronie Poczty Polskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Chodzi nie tylko o dostarczenie zwykłych przesyłek, ale również świadczeń. Spółka chce bowiem, by seniorzy nie musieli martwić się o własne zdrowie, a także, by pieniądze w terminie docierały również do osób przebywających na kwarantannie.

- Przyjęliśmy rozwiązania, które umożliwią doręczenie emerytur, rent i paczek osobom przebywającym na kwarantannie w taki sposób, ani minimalizować ryzyko zakażenia- - poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Spółka zaznacza, że emeryci i renciści nie muszą martwić się o opóźnienie w doręczeniu świadczenia. Pieniądze zostaną im przekazane w tzw. bezpiecznej kopercie, a wcześniej zostaną one dokładnie przeliczone w placówkach pocztowych.

- Ta specjalna procedura dotyczy wszystkich przekazów pieniężnych, aby umożliwić przesyłanie osobom potrzebującym zasiłków i innych świadczeń - podkreślono.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Kolejny kraj podjął nagłą decyzję w sprawie Polski. Wszystko stanie się już w weekend

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Spółka zaznacza również, że osoby przebywające na kwarantannie nie muszą nigdzie tego faktu zgłaszać. Takie adresy na bieżąco trafiają bowiem do Poczty Polskiej na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat. 12-latek stanął oko w oko z niedźwiedziem. Nagle owczarek rzucił się na ratunek, nie pozwolił skrzywdzić dziecka
  2. Tragiczna wiadomość obiegła świat. Młody gwiazdor doznał bolesnego upadku, jest sparaliżowany (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Nie istnieje lepsza panierka do kotletów schabowych. Wystarczyła zmiana jednej czynność i wyszły jak marzenie
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News