Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki

Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki Źródło: Pixabay.com pompi

Czternasta emerytura wcale nie będzie taką, jaką zapowiadano? Okazuje się, że konkretna grupa emerytów straci spore pieniądze, a wszystko przez "czternastkę". Fatalne informację.

Emerytura od lat budzi spore poruszenie w opinii publicznej. By wspomóc emerytów rząd zadecydował o wprowadzeniu "trzynastki", czyli jednorazowego świadczenia, którego wysokość równa się minimalnej emeryturze (w tym roku wynosiła 1200 złotych brutto). Na krótko po podpisaniu ustawy o "trzynastce" pojawił się pomysł o "czternastce", która miałaby zostać wypłacona seniorom już w przyszłym roku. W mediach pojawiły się niezbyt pokrzepiające informacje w tej kwestii. 

Czternasta emerytura: wiemy, która grupa seniorów straci pieniądze 

Jak podkreśla Super Express, już w listopadzie 2021 roku rząd chce wypłacić seniorom "czternastki". Podobnie jak "trzynastka", ma wynosić tyle, co najniższa gwarantowana emerytura. W przyszłym roku najprawdopodobniej będzie to suma 1300 złotych brutto. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Mamy projekt ustawy w sprawie czternastej emerytury. Został skierowany do Sejmu. Prezydent zapowiedział, że będzie gwarantem, aby czternastka weszła w życie. I tego się trzymamy - mówił w rozmowie z Super Expressem wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. 

- Mam nadzieję, że minimalna emerytura w 2021 r. wyniesie 1300 zł brutto, a to będzie oznaczać, że tyle będzie wynosić czternastka - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Majdan przekazał nagłą wiadomość o małym Heniu. Wielu fanów rozbitych

2. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

3. Ponad 200 osób wysłanych na kwarantannę. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce

Najlepsze newsy dnia:

Okazuje się jednak, że nie do każdego seniora trafi "czternastka" o takiej właśnie kwocie. Według zasad, jakie będą przy świadczeniu obowiązywać, jego pełną wysokość otrzymają tylko osoby, których miesięczna emerytura nie przekracza 2900 złotych brutto. Wszyscy ci, którzy miesięcznie dostają więcej, otrzymają niższą "czternastkę". Ich dodatek będzie wówczas mniejszy dokładnie o tyle, o ile emerytura przekracza kwotę 2900 złotych brutto. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Adam Małysz pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o sprawę życia i zdrowia
  2. Wizje Jackowskiego są straszne. Ale widok jego kuchni onieśmiela, klasa sama w sobie
  3. Koszmar, wiemy, którzy konkretnie emeryci mają stracić część pieniędzy. Wypłynęły szczegóły dotyczące tzw. czternastki
  4. Bardzo ważna wiadomość dla posiadaczy kart bankomatowych. Ogromna zmiana
  5. Zagrożenie jest bardzo duże, służby są w gotowości. Wizja jest druzgocąca
  6. GIS pilnie wycofuje olej. Pod żadnym pozorem go nie spożywaj, może być niebezpieczny

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News