Fantastyczne wieści dla emerytów, dostaną nawet 12 tys. złotych od ZUS-u. Trzeba spełniać określony warunek

Fantastyczne wieści dla emerytów, dostaną nawet 12 tys. złotych od ZUS-u. Trzeba spełniać określony warunek Źródło: PhotoMIX Company/Pexels

Emerytura dla wielu emerytów w kraju zostanie powiększona o wyrównanie. To fantastyczne wieści dla wszystkich, którzy od lat zmagali się z niesprawiedliwym wyliczeniem ZUS-u. Seniorzy w Polsce, którzy spełnią jednej warunek, mogą liczyć na wypłatę nawet do 12 tysięcy złotych.

Emerytura ma zostać uzupełniona nawet o 12 tysięcy złotych. Wiadomo już, kto może oczekiwać większej ilości pieniędzy podczas wypłaty świadczeń emerytalnych. ZUS będzie wypłacać świadczenia wszystkim, którzy spełnią jeden warunek. 

Emerytura uzupełniona o 12 tysięcy złotych. ZUS będzie wypłacać wyrównanie 

Właśnie pojawiła się fantastyczna wiadomość dla seniorów w Polsce. Okazuje się, że po latach zmagań, ZUS zacznie wypłacać wyrównania dla kobiet urodzonych w 1953 roku. Przeciętnie kwota wyrównania może wynieść nawet 12 tysięcy złotych. Pieniądze miałyby być zadośćuczynieniem za lata, w których pieniądze z systemu emerytalnego nie były sprawiedliwie wypłacane. 

Zmagania z wypłaceniem wyrównania przez ZUS trwały przez lata. W końcu kobiety urodzone w 1953 roku, które korzystały z prawa do wcześniejszej emerytury i z tych, które dopiero decydują się na przejście na emeryturę. W tej sprawie Rada Ministrów przyjęła w ubiegły wtorek projekt nowelizacji, natomiast już w piątek Sejm uchwalił ustawę.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ


Emerytura z wyrównaniem. Ilu seniorów może skorzystać na nowej ustawie?

Zgodnie z wyliczeniami na nowelizacji ustawy mogłoby skorzystać aż 74 tysięcy seniorów. Pierwsze wypłaty, które realizowane byłyby w ciągu najbliższych miesięcy, wyniosłyby około 2,2 miliardów złotych. Emerytura kobiet urodzonych w 1953 roku byłaby wyższa o około 1,4 tysiąca złotych. Duża część z pokrzywdzonych przez ZUS otrzyma także wyrównanie za poprzednie lata, które będą wynosić ponad 12 tysięcy złotych, a także miesięczną podwyżkę, wynoszącą około 200 złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wiadomości obiegły media, szef partii przeżywa osobisty dramat. Nie żyje jego ojciec

2. 1400+ nie dla każdego? Trzeba się spieszyć

Polscy politycy w końcu planują zmienić ustawę, która przez lata niesprawiedliwie traktowała emerytki. Dzieje się tak z powodu zmiany zasady obliczania wysokości świadczenia emerytalnego osobom pobierającym wcześniejszą emeryturę z 2013 roku. Wszystkie z roczników, które przed 2013 rokiem osiągnęły wiek emerytalny, skorzystały z możliwości obliczenia wysokości emerytury, zgodnie ze starymi, korzystniejszymi zasadami. Niestety, z takiej możliwości nie mogły skorzystać kobiety urodzone w 1953 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wybierasz się na grzyby? Musisz niezwykle uważać, możesz słono zapłacić, nawet do 500 zł
  2. Tak wyglądało wesele Anny i Roberta Lewandowskich. Tych zdjęć nie widział jeszcze nikt (FOTO)
  3. Pies codziennie czekał przy skrzynce na listy. W końcu zauważył listonosza, reakcja rozkłada na łopatki
  4. Grażyna Torbicka zdradziła gorzki sekret udanego związku. Dla wielu rada okaże się totalnym zaskoczeniem
  5. Magda Narożna ma zdjęcia, które podnoszą ciśnienie milionom Polaków. Nie każdy odważyłby się tak pozować
  6. Prezydent podjął decyzję, Polacy mogą dostać nawet 4200 zł. Trzeba się spieszyć, jest warunek

źródło: money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News