Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie

Pan Władysław całe życie odprowadzał składki, ale nie dostaje emerytury z ZUS-u. Powód nie mieści się w głowie Źródło: Pexels

Emerytura nie zostanie wypłacona panu Władysławowi, pomimo tego, że mężczyzna całe życie odprowadzał składki. Nie dostanie pieniędzy z absurdalnego powodu, staruszek jest załamany.

Emerytura nie jest wypłacana panu Władysławowi, chociaż całe życie odprowadzał składki na ZUS. Starszy mężczyzna jest załamany, ledwo wiąże koniec z końcem. Powód, dla którego nie dostaje pieniędzy jest absurdalny. Urzędnicy twierdzą, że jest za stary.

Emerytura nie jest wypłacana, Pan Władysław jest załamany

Pan Władysław mieszka we wsi w województwie warmińsko-mazurskim i całe życie był rolnikiem. Teraz ma 72 lata i ledwo wiąże koniec z końcem. Pomimo, że przez wiele lat odprowadzał sumiennie składki na ZUS, na starość swojej emerytury nie zobaczył. Jest załamany.

- Żyje się takim życiem oświęcimskim - ni do życia, ni do umarcia, nędza z biedą - powiedział starszy mężczyzna w reportażu dziennikarzy "Interwencji".

Emerytowany rolnik otrzymuje emeryturę z KRUS w wysokości tysiąca złotych. Mężczyzna przez wiele lat pracował również w spółdzielni rolniczej, gdzie odprowadzał składki do ZUS. Jednak okazało się, że nie przysługuje mu podwójna emerytura. Powód, dla którego nie dostaje pieniędzy jest absurdalny. Według przepisów mężczyzna jest za stary.

- Jak bym był urodzony po 1 stycznia 1949, to bym dostał emeryturę z ZUS. Ale mi się nie należy. Miałem trzy sprawy, ale sąd też tak orzekał - mówi pan Władysław.

Emerytura mu się nie należy, bo jest za stary

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emeryt walczy o swoje pieniądze, jednak bezskutecznie. Przepisy są w tym przypadku bardzo stanowcze i działają na niekorzyść urodzonych przed 1949 rokiem.

- Dla osób urodzonych przed styczniem 1949 r. nie ma możliwości pobierania dwóch równorzędnych świadczeń. ZUS przyznał panu Janowi emeryturę, ale zgodnie z przepisami została zawieszona. Inaczej jest już dla tych osób, które są urodzone po 31 grudnia 1948 roku. One mogą pobierać dwie emerytury z ZUS i KRUS ponieważ KRUS nie dolicza już okresów zatrudnienia - wyjaśniła Bożena Bielawska, rzeczniczka prasowa ZUS Kraków.

Dzisiaj grzeje: 1. Przyłapała męża z córką w kuchni. Już nigdy nie zapomni tego widoku, wszystko nagrała kamerą
2. 
Zatruli się świątecznym alkoholem. Co najmniej 11 osób nie żyje, ponad 300 trafiło do szpitala, tragiczne informacje z zagranicy

Takich osób jak pan Władysław jest dużo więcej. Emerytowany rolnik czuje się pokrzywdzony i potraktowany wyjątkowo niesprawiedliwie.

- Brali moje składki i nie dali ani gorsza. W telewizji krzyczą, żeby ludziom żyło się coraz lepiej, a ja tego nie widzę - powiedział rozżalony staruszek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Senator milioner ŻĄDA od Karolaka małej fortuny. Aktor ma do spłaty dług
  3. Ile kwadratów widzisz na tym obrazku? Zaledwie 1% ludzi potrafi podać poprawną odpowiedź, wyzwanie tylko dla spostrzegawczych
  4. Córka Wodeckiego po latach ujawniła prawdę. W ich domu działy się bardzo przykre rzeczy
  5. Rafał usłyszał dziwny skowyt z lasu. Szczeniak owczarka nie miał szans uwolnić się z pułapki

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News