Już oficjalne: Duża część emerytów będzie poszkodowana, dostaną mniej

Już oficjalne: Duża część emerytów będzie poszkodowana, dostaną mniej Źródło: pixabay/pavlofox

Emerytura znów na językach Polaków. Niepokojące informacje docierają do coraz szerszego grona odbiorców, wywołując naprawdę skrajne emocje. Choć jedni mogą być naprawdę zadowoleni, innych może przeszyć dreszcz zmartwienia.

Emerytura to jeden z głośniej komentowanych tematów w Polsce. Głównym powodem dyskusji są najczęściej nienajlepsze dla rodaków wiadomości, które rzucają mroczne światło na ich przyszłość. Nie da się ukryć, że choć rząd co i rusz zapowiada zmiany i podwyżki świadczenia, kwoty wciąż bywają śmiesznie małe, przez co wielu rodaków ma poważny problem z odłożeniem funduszy na najpotrzebniejsze wydatki. W mediach właśnie pojawiły się kolejne doniesienia, które zdają się wcale nie być zbyt pokrzepiające. 

Emerytura ulegnie zmianie, ale duża część seniorów może dostać jeszcze mniej 

Jak podaje Wirtualna Polska, waloryzacja emerytur na 2020 rok zbliża się wielkimi krokami i ma wynieść 3,24%. Część seniorów dostąpi waloryzacji kwotowej wynoszącej 57 złotych, jednak nie doświadczą tego seniorzy, którzy pobierają świadczenie mniejsze niż minimalne. Zgodnie z przewidywaniami projektu, podwyżka emerytury minimalnej ma wynosić 82 złote, co oznacza, że emeryci zamiast 943 złotych netto, od marca przyszłego roku otrzymają 1025 złotych netto.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Mimo szczerych nadziei polskich emerytów i rencistów, jak wspomnieliśmy, waloryzacja nie obejmie osób otrzymujący świadczenie niższe niż minimalne. Grupa takich osób jest dość spora, bowiem wynosi około 260 tysięcy. Nie sposób również wspomnieć o głośnej od wielu miesięcy "trzynastce", która ma być wypłacana od kwietnia 2020 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Cichopek jest w ciąży? Nowe zdjęcia mówią WSZYSTKO
2. Paweł Królikowski pilnie wylądował w szpitalu. Na oddziale neurochirurgii walczą o jego zdrowie

Jej kwota będzie równoważna z wysokością minimalnego świadczenia. Choć gabinet Mateusza Morawieckiego stara się być jak największym sprzymierzeńcem seniorów, emerytom nie udało się wywalczyć zwolnienia z opodatkowania "trzynastki". Co prawda według zapowiedzi rządu, świadczenie ma każdego roku ulegać waloryzacji, jednak nie zmienia to faktu, że osoby na rencie rodzinnej, przyznawanej np. na dwie osoby, będą otrzymywać podzieloną trzynastkę na pół, czyli po 600 złotych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jurek Owsiak ma kłopoty z prawem. Ludzka podłość nie zna granic
  2. 5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertami
  3. 2 minuty wystarczą, żeby szybko rozpoznać u siebie raka płuc. Musisz tylko spojrzeć na swoje paznokcie, mówią wszystko
  4. Po zmroku usłyszał dziwne hałasy na podwórku. Zajrzał pod samochód i zamarł
  5. Gdy się urodził, przeraził swoim wyglądem nawet matkę. Dziś ludzie na ulicy nie wierzą, że jest prawdziwym człowiekiem [ZDJĘCIE]

Źródło: wirtualna polska 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News