Emeryci stracą tysiące złotych. Eksperci przekazali ponure dane, wszystko przez tarczę antykryzysową 4.0

Emeryci stracą tysiące złotych. Eksperci przekazali ponure dane, wszystko przez tarczę antykryzysową 4.0 Źródło: Pixabay/Alexas_Fotos

Emerytura 2020 może bardzo rozczarować świadczeniobiorców. Wszystkiemu winna jest tarcza antykryzysowa 4.0. Eksperci przekazali ponure dane, z ich analizy wynika smutny wniosek. Emeryci muszą przygotować się na to, że przez nowe przepisy stracą tysiące złotych. Konsekwencje związane z nowym prawem mogą być groźne dla wielu emerytów.

Emerytura 2020 będzie uwzględniona w nadchodzącym pakiecie przepisów tarczy antykryzysowej 4.0. Zmiany przygotowane przez rząd mogą okazać się bardzo niekorzystne dla świadczeniobiorców. W tym tygodniu sejm ma zająć się ustawą, która może pozbawić emerytów tysięcy złotych. Dane, przekazane przez ekspertów są ponure. Wielu seniorów może spodziewać się najgorszego.

Emerytura 2020 może być niższa niż dotychczas

W projekcie tarczy antykryzysowej znalazły się zapisy, które są niekorzystne dla emerytów. Jeśli rząd przyjmie ustawę, mogą oni spodziewać się dużych strat finansowych - chodzi o czterocyfrowe sumy. Zagrożeni są pracownicy, którzy planują przejście na emeryturę w najbliższym czasie. Z analiz ekspertów wynika, że problematyczną kwestią będzie bowiem suma odprawy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Obecnie wysokość odprawy wypłacanej w dniu wygaśnięcia stosunku pracy powinna być równa przynajmniej jednomiesięcznemu wynagrodzeniu. W przypadku niektórych zawodów, szczególnie tzw. "państwówek", kwota ta może odpowiadać nawet półrocznej pensji, w zależności od stażu pracy. Jeśli tarcza antykryzysowa 4.0. wejdzie w życie, to właśnie ci pracownicy stracą najwięcej. Projekt zakłada bowiem zmniejszenie odpraw do maksymalnie dziesięciokrotności minimalnej pensji (ok. 26 000 złotych).

Osoby, które pobierały pensje na poziomie średniej krajowej, mogły liczyć dotychczas na odprawę przekraczającą 31 000 złotych. Po wejściu w życiu nowych przepisów, suma ta będzie niższa o nawet 5 tysięcy złotych. Emeryci będą musieli liczyć się więc z utratą nawet 1/6 dotychczasowej stawki! Nowe przepisy będą obowiązywały w przypadku ustania stosunku pracy, rozwiązania umowy agencyjnej, umowy zlecenia oraz umowy o świadczenie usług - obejmą więc w zasadzie wszystkich.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Porażające dane, natychmiastowa akcja służb

2. Rząd wprowadzi opłatę reprograficzną? Wszyscy będziemy musieli płacić więcej

Konsekwencje wprowadzenia tarczy antykryzysowej 4.0. dotkną nie tylko emerytów. Ucierpią także czynni pracownicy. Rozwiązanie przewiduje bowiem możliwość zmniejszenia wynagrodzeń o nawet 50%. Pracodawcy będą mieli także możliwość wysłania pracownika na urlop bez jego zgody. Tarcza antykryzysowa 4.0. ma być rozwiązaniem sprzyjającym ochronie miejsc pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważcie
  2. Fani pogrążeni w żałobie. Niespodziewanie, młody piłkarz zmarł w trakcie snu. Miał zaledwie 21 lat
  3. Spisek w rodzinie królewskiej? Meghan Markle przerwała milczenie, ujawniła dlaczego uciekła z Wielkiej Brytanii
  4. Zostało ci mięso z rosołu? Genialny pomysł na wykorzystanie resztek, domownicy będą zachwyceni
  5. Druzgoczące słowa dziadka o 5-letnich bliźniaczkach. Ujawnił, w jakim są stanie
  6. Eksperci znaleźli powiązania spożywania kawy z 2 okropnymi chorobami. Mówią o groźnych komplikacjach

Źródło: Wirtualna Polska/PIT

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News