Już wiemy, ile będzie wynosić emerytura w 2019r. Pozostaje płacz i zgrzytanie zębów
Wiadomości Pikio - 30 Grudnia 2018

Już wiemy, ile będzie wynosić emerytura w 2019r. Pozostaje płacz i zgrzytanie zębów

Emerytura w Polsce to wyjątkowo przykry i zakrawający o tabu temat. Seniorzy bardzo często walczą o przetrwanie od pierwszego do pierwszego każdego miesiąca, a rząd mimo obietnic poprawy ich życia jedynie śmieje im się w twarz. Znane są już waloryzacje dotyczące emerytur w 2019 roku. Aż chce się płakać.

Emerytura, to dla większości starszych osób jedyne żródło utrzymania. Chociaż część seniorów ma rodzinę, która gotowa jest wspomóc ich w finansach, to nie każdy ma na tyle szczęścia. Jedni dzieci się nie doczekali, inni natomiast nie utrzymują z nimi kontaktu. Żyją na skraju ubóstwa, bo nikt nie chce wyciągnąć do nich pomocnej dłoni.

Prezydent podpisał ustawę o waloryzacji. Emerytura wywołuje łzy

Andrzej Duda tuż przed świętami Bożego Narodzenia podpisał ustawę o waloryzacji emerytur oraz rent. Nowa ustawa została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a następnie bez żadnych poprawek przyjęta przez Senat. Chociaż miał być to prezent na święta dla seniorów, to wyszło jak zwykle - słabo. Zmiany w wypłacaniu rent i emerytur obowiązywać mają już od 1 marca 2019 roku. Od tego momentu najniższa emerytura wzrośnie z 1029,80 złotych do "aż" 1100 zł. Jest to różnica w wysokości 70 złotych, która dla wielu osób okaże się niemal nieodczuwalna. Taka sama kwota obejmie świadczeniobiorców rent socjalnych, rent rodzinnych, a także rent z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej

50 złotych dla osób częściowo niezdolnych do pracy

Chociaż ustawa zakłada, że świadczenia rentowe oraz emerytalne wzrosnąć mają o nie mniej niż 70 złotych, to nie obejmuje to osób pobierających świadczenie z tytułu częściowej niezdolności do pracy. W tym przypadku renta wzrośnie z 772,35 złotych do 825 zł, co daje różnicę w wysokości około 50 złotych. Takim stanem rzeczy załamani są niepełnosprawni, którzy liczyli na nieco większą hojność ze strony rządu. Aby otrzymać wyższe świadczenie nie trzeba nic robić. Podwyżka przyznawana jest z urzędu, co oznacza, że nie trzeba się o nią ubiegać. Jeśli ktokolwiek odwiedza Cię w domu z propozycją wypełnienia "koniecznego wniosku", natychmiast zamknij mu drzwi przed nosem i zadzwoń po policję. Najprawdopodobniej jest to oszust wyciągający dane osobowe, bowiem ZUS o wypłatę wyższej kwoty emerytury bądź renty zadba sam.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Omena Mensaah ma dziecko. Imię jej syna wprawia w osłupienie!
  2. Agata Duda może tego nie wytrzymać. Andrzej ma poważny, wstydliwy problem
  3. Widzowie Barw Szczęścia czekali na ten moment od dawna. Niestety, wszystko stracone
  4. Uczestniczka „Rolnik szuka żony” prosi o pilną pomoc. Rodzinny dramat wstrząsnął fanami
  5. Największa gwiazda Polsatu ujawnia szokującą prawdę o pracy w stacji. Będą na nią wściekli?!
Anna PrzybylskaAnna Przybylska przed śmiercią. Wzruszające do łez relacje z ostatnich chwil jej życiaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News