emerytura Polacy pieniądze
Pixabay tookapic
Joanna Szwalikowska - 20 Września 2020

Polaków czekają głodowe emerytury. Dramatyczne dane wyciekły do sieci, ręce opadają

Głodowa emerytura dla Polaków - tak rysuje się scenariusz dla obywateli naszego kraju. W sieci pojawiły się budzące grozę dane, z których wynika, że w przyszłości nie mamy co liczyć na sensowne świadczenia emerytalne z ZUS. Wszelkie nadzieje zostały rozwiane.

Dramatyczna wiadomość została potwierdzona: Polaków może czekać głodowa emerytura. Świadczenia z ZUS niestety nie zapewnią nam utrzymania w przyszłości. Jakiekolwiek nadzieje rozwiała nawet sama Gertruda Uścińska, szefowa ZUS. W sieci pojawiły się dane, które nie pozostawiają wątpliwości.

WiadomościPod pałacem prezydenckim gromadzą się tłumy, zaraz się zacznie. Wiemy, co się dziejeCzytaj dalej

Polaków czeka głodowa emerytura, dramatyczne dane ujrzały światło dzienne

Specjaliści nie pozostawiają już większych złudzeń. Płacenie jedynie obowiązkowych składek emerytalnych nie ma szans zapewnić nam utrzymania w przyszłości. Szefowa ZUS, Gertruda Uścińska, rozwiała jakiekolwiek nadzieje na nieco mniej ponury scenariusz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Jakiś czas temu Instytut Emerytalny ostrzegał Polaków przed tym, że za 40 lat osiągnięcie wieku emerytalnego nie da seniorom możliwości godnego utrzymania się. Przewidywane przeciętne emerytury będą dosłownie głodowe. Młode, rozpoczynające dziś pracę osoby, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że świadczenia, jakie zapewni im ZUS będą żałośnie niskie i z pewnością nie zapewnią im utrzymania się.

Osoby rozpoczynające pracę obecnie, osiągną wiek emerytalny ok. 2060 roku. Wówczas samo świadczenie, które otrzymają z ZUS, będzie niewiele warte. Te ponure prognozy powinniśmy wziąć sobie do serca, ponieważ nawet sama szefowa ZUS, Gertruda Uścińska, potwierdziła je w trakcie odbywającego się niedawno Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Dzisiaj grzeje:

1. Joanna Koroniewska zdruzgotana, śmierć uderzyła za wcześnie. Ukochana osoba w jej życiu odeszła, boli do dziś

2. Pamiętacie Piotrusia z „Kogla-mogla”? Niesamowite, jak potoczyły się jego losy

3. Na miejscu mnóstwo karetek, policja i śmigłowiec ratunkowy. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości

- Publiczne systemy emerytalne nie będą odgrywały tak znaczącej znaczącej roli jak dziś. Nie zapewnią wszystkim emerytury - przekazała Gertruda Uścińska, szefowa ZUS. W chwili obecnej stosunek przeciętnej emerytury do przeciętnego wynagrodzenia to ok. 56,4 procent. Prognozy ZUS-u wskazują, że już w 2040 roku wyniesie on 37 procent, z kolei w 2060 r. - zaledwie 24,6 proc. Oznacza to, że jeżeli ktoś będzie zarabiał 4000 złotych, otrzyma zaledwie 985 złotych świadczeń emerytalnych. Taka kwota z pewnością nie pozwoli seniorom na jakkolwiek godziwe utrzymanie się.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
  2. Upojna randka Justyny Żyły. Nie ukrywa niczego, pokazała wszystko na Instagramie (FOTO)
  3. Na parkiet nagle wkroczyła para kilkulatków. Nagranie jest powalające, wszyscy dookoła nie mogli oderwać od nich oczu
  4. Wierni w żałobie, tragiczne wieści obiegły media. Nie żyje uwielbiany duchowny, miał tylko 46 lat
  5. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Tragiczny finał poszukiwań zmroził policję i strażaków
  6. Obłędnie soczyste pierogi z mięsem z rosołu, doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny za grosze

Kobieta obserwowała swój rosnący brzuchBrzuch kobiety rósł zbyt szybko jak na ciążę. Podczas badania USG lekarze nie wiedzieli co powiedziećCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News