Prezes ZUS potwierdziła. Emeryci otrzymali dobitną wiadomość

Prezes ZUS potwierdziła. Emeryci otrzymali dobitną wiadomość Źródło: Christian Langballe Unsplash.com

Emerytura to podstawowe źródło utrzymania wielu Polaków. Seniorzy, którzy byli zadowoleni perspektywą wprowadzenia tak zwanej "czternastki", słysząc ostatnie słowa prezes ZUS, mogą nie być w najlepszych nastrojach. Niestety to nie są najlepsze wiadomości, jakie można przekazać emerytom tuż po wyborach.

Emerytura w Polsce nie należy do jednych z najwyższych w Europie. Wciąż mówi się o tym, że konieczne jest podwyższanie świadczeń, tak by seniorzy mogli bez obaw opłacać wszystkie rachunki, recepty i musieli przy tym oszczędzać na innych aspektach życia. Niestety ostatnie słowa prof. Gertrudy Uścińskiej nie są optymistyczne. Czy 14. emerytura trafi do kieszeni Polaków?

Emerytura to tylko jedna z kwestii poruszanych w wywiadzie

Emerytura była jednym z głównych tematów, ale niejedynym, jakie zostały poruszone w rozmowie z prof. Gertrudą Uścińską w programie Wirtualnej Polski "Money. To się liczy". Szefowa ZUS została zapytana również o zasiłek opiekuńczy, lecz to właśnie emerytura okazała się najbardziej elektryzującym aspektem całego wywiadu. Seniorzy, którzy z niecierpliwością oczekują informacji na temat zapowiadanej "czternastki", na pewno nie będą zadowoleni. Niestety jak na razie nic nie wskazuje na to, by czternastka mogła się niedługo pojawić w kieszeni polskich emerytów. Jak wynika ze słów prezes, w tej chwili urzędnicy w ogóle nie zajmują się tą kwestią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

13. emerytura od jakiegoś czasu stanowi zastrzyk finansowy dla domowego budżetu

Wprowadzenie dodatkowej 13. emerytury było ruchem, który pozwolił wielu seniorom na podreperowanie swojego zaplecza finansowego. Pozwala ona na wydatki nieprzewidziane jako niezbędne. Nic więc dziwnego, że wielu uprawnionych do pobierania tych świadczeń było bardzo podekscytowanych wieścią, że już niedługo pojawi się kolejna, 14. emerytura. Informacje te skomentowała prezes ZUS. 

- Jeżeli chodzi o 13. emeryturę, to mamy regulacje ustawowe i to się nie zmieniło, a co do 14. emerytury, nie mamy regulacji ustawowych. Nie zajmujemy się tym w tej chwili - odpowiedziała na pytania dziennikarza Wirtualnej Polski Gertruda Uścińska.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak

2. Zrobili niesamowitą niespodziankę Stuhrowi. Aktor miał wspaniałych gości

Nie znajduje się to obecnie na liście zadań urzędników

Na razie zatem seniorzy nie odczują poprawy jakości życia, w związku z dodatkowym zastrzykiem pieniężnym. W ZUS na ten moment nikt nie podejmuje tematu 14. emerytury, gdyż nie ma ku temu podstaw prawnych. Dopiero w momencie podjęcia kroków mających na celu wprowadzenie takiego świadczenia ruszy maszyna urzędnicza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczne wiadomości obiegły media. 38-letni ulubieniec fanów został znaleziony martwy, zostawił żonę i dzieci
  2. Luksus - mało powiedziane. Perfekcyjna kuchnia Małgorzaty Rozenek zwala z nóg, gwiazda zadbała o każdy szczegół
  3. Ujawniono prawdę o pierwszej żonie Kurskiego. Wiele osób dowiedziało się dopiero po rozwodzie
  4. 700 polskich dzieci w niebezpieczeństwie. Napłynęła niepokojąca wiadomość, liczy się każda godzina
  5. Wiadomość najwyższej wagi z Ministerstwa Zdrowia. Polacy muszą zrobić jedną rzecz, inaczej mogą słono zapłacić
  6. Bogacz skompromitował się na stacji benzynowej. Nagranie podbija internet

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News