Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie Źródło: Unsplash/Elien Dumon

Emerytura budzi żywe zainteresowanie wszystkich seniorów, zwłaszcza wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy teraz niecierpliwie czekają na realizację obietnic złożonych im przez Jarosława Kaczyńskiego. Możliwe, że niektórzy z nich otrzymają aż 10 tys. złotych.

Emerytura powinna być gwarantem godnego życia seniora. Niestety często nie pozwala nawet na zakup podstawowych leków. W mediach raz po raz pojawiają się kolejne smutne historie o starszych ludziach spędzających jesień życia w biedzie. Prawo i Sprawiedliwość obiecał pomóc im w zwiększeniu świadczenia.

Emerytura powinna wzrosnąć, jeżeli PiS zamierza wywiązać się ze swoich obietnic

Partia Jarosława Kaczyńskiego obiecała seniorom bardzo wiele. Wedle tego, co można przeczytać w programie wyborczym PiS-u oraz wnioskując z licznych wypowiedzi lidera ugrupowania, emeryci powinni wkrótce spodziewać się tzw. trzynastek i czternastek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci szacują, że te prezenty przez najbliższe cztery lata będą kosztowały budżet od 70 do 100 miliardów złotych. Oznacza to, że każdy emeryt powinien otrzymać na przestrzeni czterech lat właśnie około 10 tys. złotych.

System emerytalny znajduje się na granicy wypłacalności

Ze względu na starzenie się społeczeństwa i spowodowany tym wzrost liczby osób, którym należy wypłacać świadczenia, system emerytalny stał się swego rodzaju olbrzymem na glinianych nogach. Dlatego coraz więcej ekonomistów zastanawia się, czy rząd PiS faktycznie planuje zrealizować swoje obietnice.

Obliczenia bowiem wskazują na to, że obecni trzydziestolatkowie będą mogli liczyć na emeryturę dwa lub trzy razy niższą niż obecni emeryci. Gorsza sytuacja panuje np. w Meksyku. W związku z tym istnieje zagrożenie, że rząd PiS ograniczy się do wypłacenia emerytom "trzynastek", a z "czternastek" będzie zmuszony zrezygnować, zwłaszcza, że już w 2020 roku skończą się dotacje z Unii Europejskiej wynegocjowane przez rząd PO-PSL.

Dzisiaj grzeje: 1. Adoptowali noworodka. Po latach się rozmyślili, twierdzą, że dziecko niszczy ich rodzinę
2. Nieoczekiwany zwrot ws. morderstwa Adamowicza. Ktoś wiedział o planowanym zamachu?

Dodatkowym problemem w wypłaceniu obiecanych 10 tys. złotych emerytom może być fakt, że wedle licznych prognoz zbliża się kryzys gospodarczy. To oznacza, że do kasy państwa będzie wpływało mniej podatków i w efekcie rząd może być zmuszony szukać oszczędności. Czy postanowi uderzyć w swój elektorat, pokaże tylko czas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Brałeś kredyt? Polskie banki muszą Ci oddać nadpłacone pieniądze
  2. Będzie nowy system emerytalny. ZAŁAMIE was źródło jego finansowania
  3. Nie żyje legendarny aktor. Kochały go miliony
  4. Przez rok w kilka osób regularnie gwałcili 15-latkę. Kiedy wyznała prawdę o swoim cierpieniu, wydarzyło się najgorsze
  5. Nieoczekiwane wiadomości o córce Anny Przybylskiej. Jej ojciec podjął kluczową decyzję
  6. Wielu Polaków było wstrząśniętych jej walką o życie. Niestety 5-letnia Hania nie żyje

źródło: onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News