Złe wieści dla emerytów. W przyszłym roku dostaną mniej, niż w obecnym

Złe wieści dla emerytów. W przyszłym roku dostaną mniej, niż w obecnym Źródło: .

Emerytura po waloryzacji w przyszłym roku może nie wzrosnąć tak, jak oczekują tego emeryci. Według wstępnych wyliczeń kwota podwyżki w 2020 będzie niższa niż tegoroczna. Seniorzy liczą, że rząd zapewni korzystniejsze warunki.

Emerytura w przyszłym roku wzrośnie o kwotę mniejszą, niż w obecnym. Ministerstwo przygotowało projekt w sprawie waloryzacji świadczeń i nie wygląda on korzystnie dla seniorów. Dla większości z nich zmiany będą wręcz symboliczne. Jak wyliczono takie kwoty?

Emerytura po waloryzacji nie będzie wcale wyższa. Niekorzystne zmiany dla seniorów

Kolejna waloryzacja emerytur i rent będzie miała miejsce w 2020 roku. Informacje o szacunkowych kwotach podwyżek zawsze budzą emocje u osób pobierających świadczenia. Tym razem nie wszyscy będą zadowoleni. Według rozporządzenia resortu rodziny, emerytury wzrosną o inflację i 20-procentowy wskaźnik wzrostu płac. Z obliczeń na podstawie tych danych wychodzi, że waloryzacja wyniesie 3,24 procent. 

Jak wyliczył "Fakt", w takim przypadku najniższa emerytura, w wysokości 935 zł netto miesięcznie, wzrośnie o 37 złotych. Jest to kwota niższa, niż tegoroczna podwyżka. 

Rząd zdecydował: podwyżka nie mniejsza niż 70 zł

W tym roku rząd podjął decyzję, że wprowadzi waloryzację kwotowo-procentową. Na podstawie tej decyzji, podwyżka emerytury nie mogła być niższa niż 70 złotych brutto, co daje 56 złotych. Wszystko po to, by zniwelować różnice między wypłacanymi świadczeniami - jak wyliczył "Fakt", największa wypłacana emerytura wynosi ponad 22 tysiące złotych, zaś kwota minimalna to 1100 złotych. Prawo i Sprawiedliwość chciało, by jak najszybciej rosły najniższe emerytury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczywiście istnieje możliwość, że i w przyszłym roku rząd zdecyduje się wprowadzić korzystniejszą waloryzację kwotowo-procentową. Wszystko leży w gestii władz. PiS przyzwyczaił już, że potrafi być hojny dla swoich wyborców, ważne decyzje podejmuje szybko i wprowadza je w życie bezproblemowo. Emeryci upatrują szansy na korzystniejszą waloryzację w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

W ostatnich tygodniach rząd wprowadził kilka korzystnych finansowo zmian, które obowiązywać zaczną jeszcze zanim wyborcy pójdą do urn. Chodzi np. o zmniejszenie zaliczki na podatek PIT z 18 do 17 procent albo świadczenie w wysokości 500 złotych dla niektórych osób niepełnosprawnych. Niewykluczone więc, że władze zdecydują się na ukłon także w stronę emerytów. Oczywiście jest to na razie prognoza. Oficjalna informacja o ostatecznym wskaźniku zostanie przekazana w lutym 2020 roku. Waloryzacja zawsze przeprowadzana jest w marcu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Uwielbiana aktorka była katowana przez partnera. Po jednym z pobić straciła słuch w jednym uchu. Przerażające fakty
  2. Córka Danuty Wałęsy przesadziła. To, co robiła przeszło najśmielsze oczekiwania. Potem zniknęła
  3. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie
  5. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  6. Są zeznania matki Dawidka!

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu