Kaczyński oddał swoją 13. emeryturę. Wiadomo do kogo trafiły pieniądze

Kaczyński oddał swoją 13. emeryturę. Wiadomo do kogo trafiły pieniądze

Emerytura dodatkowa była ważnym elementem kampanii wyborczej PiS do Europarlamentu. Pieniądze wypłacane w jej ramach seniorom należały do pakietu obietnic zwanego "Piątką Kaczyńskiego". Teraz wiadomo już, do kogo trafiły pieniądze, które otrzymał sam prezes PiS.

Emerytura dodatkowa była jedną z głównych obietnic Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wypłatę pieniędzy zapowiedział sam Jarosław Kaczyński,a emeryci dostali dodatkowe przelewy w maju. Oczywiście bonus dotyczył wszystkich seniorów, w tym także samego prezesa partii rządzącej, który niedawno obchodził zresztą 70. urodziny. Teraz już wiadomo, do kogo trafiły pieniądze prezesa PiS - przeznaczył je na wyjątkowy cel charytatywny. 

13. emerytura idzie na cele charytatywne. Gest prezesa

Wiadomo już, gdzie trafiła "trzynastka" Kaczyńskiego. Według informacji Radia Zielona Góra, beneficjentem zostało zielonogórskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem". W decyzji zapewne pomógł list, który wysłał do prezesa pan Jerzy, ojciec 15-latka, który jest jednym z podopiecznych Fundacji.

 - Bardzo wielkie zdziwienie i zaskoczenie. Nawet w tej chwili łzy mi się do oczu cisną. Tych potrzebujących pomocy stowarzyszeń jest cała masa - powiedział w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezes fundacji, Sebastian Cycuła, przyznaje, że przelew od Kaczyńskiego był dla niego szokiem. Podejrzewał wręcz, że to żart darczyńcy, który w oryginalny sposób chciał zapewnić sobie anonimowość.

 – Dowiedzieliśmy się, że wpłata została wykonana na poczcie, ale też, że przy takiej czynności każdy może podać fikcyjne dane. Dopiero minister Elżbieta Rafalska potwierdziła, że to rzeczywiście Jarosław Kaczyński wpłacił pieniądze – cytuje prezesa "Wyborcza".

Na co dzień "Dalej Razem" zajmuje się osobami autystycznymi. Prowadzi dla nich szkołę i przedszkole. W planach stowarzyszenia jest budowa hostelu dla chorych, którzy nie mogą żyć samodzielnie. Pieniądze od Jarosława Kaczyńskiego zapewne pomogą w zbiórce funduszy potrzebnych do realizacji tego celu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzynastka Kaczyńskiego - blisko 10 mln emerytów z dodatkowymi pieniędzmi

W ramach programu wypłacono dodatkową, trzynastą emeryturę każdemu emerytowi i renciście w Polsce. W sumie beneficjentów było ok 9,8 mln. Dodatek miał charakter jednorazowy i został wypłacony w maju. Bonusowa emerytura wynosiła 1100 zł brutto, a więc na rękę każdy upoważniony otrzymał 888,25 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Znana jest data i miejsce pogrzebu Kristiny. Jej mama ma wyjątkową prośbę do wszystkich gości
    2. Groźna prognoza pogody. Od jutra kolejne ocieplenie, burze i trąby powietrzne
    3. To oni znaleźli ciało 10-letniej Kristiny. Polsat przekazał przerażającą relację małżeństwa, łzy same napływają do oczu
    4. 500 plus dla kolejnej grupy osób! To już niedługo

Źródło: Rzeczpospolita, Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News