Emerytura
Pixabay.com skyradar
Monika Majko - 18 Września 2020

Emerytura bez podatku, kto jest za?

Emerytura bez podatku to dobry pomysł? Do takiego rozwiązania przekonywał m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, niedawny kandydat PSL na urząd prezydenta RP.

Emerytura to jedno z najpopularniejszych świadczeń pobieranych w Polsce, a dyskusja wokół niej nie cichnie nawet na chwilę. Rząd Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny zapowiedział wypłatę "trzynastki" czyli dodatkowego świadczenia wspomagającego dla emerytów, w kwocie wysokości minimalnej emerytury.

Minister zdrowia - informacjeKlamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wiekuCzytaj dalej

Trwają również prace nad ustawą, umożliwiającą wypłacenie seniorom w 2021 roku również "czternastki". Dodatkowe świadczenia wspierające emerytów nie są jednak korzystnie ocenianie przez polityków innych partii. PSL od dawna forsuje pomysł zniesienia opodatkowania emerytury.

– To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory – tłumaczył prezes PSL i kandydat tej partii na prezydenta RP Władysław Kosiniak-Kamysz na początku roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

DomSądzili, że dom jest całkowicie opuszczony. W środku znaleźli coś porażająco przykregoCzytaj dalej

Według posłów PSL, byłoby to dużo korzystniejsze rozwiązanie dla najstarszych obywateli. Prawo i Sprawiedliwość nie dopuszcza jednak tego pomysłu do realizacji. Uważacie, że to słuszna postawa?

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal w "Kuchennych rewolucjach". Gessler rzuciła ścierką w kelnerkę, chwilę później złapała cięższą rzecz

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

- Jeżeli chodzi o emeryturę bez podatku, byłoby to niesprawiedliwe wobec tych emerytów, którzy dostają niskie emerytury, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy pobierają wysokie świadczenia. [...] Przede wszystkim staramy się godnie waloryzować renty i emerytury, wprowadzamy dodatkowe świadczenia, jak trzynaste i czternaste emerytury. Nie przymierzamy się na razie do emerytury bez podatku, bo nie byłoby to sprawiedliwe społecznie – stwierdziła szefowa resortu rodziny Marlena Maląg.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słowa, których Kinga Duda nie puści mimo uszu. Ostra krytyka ze strony Moniki Olejnik
  2. Amerykańskie myśliwce nad Polską. Ruszają ogromne ćwiczenia Astral Knight 2020
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News