Spora podwyżka minimalnej emerytury! Świetne informacje dla emerytów

Spora podwyżka minimalnej emerytury! Świetne informacje dla emerytów Źródło: .

Emerytura ma wzrosnąć do 2020 roku. W zależności od obecnej wysokości świadczeń emerytalnych, zostaną one poddane odmiennym waloryzacjom, co da najbiedniejszym emerytom dodatkową gotówkę.

Emerytura stała się kluczowym punktem programu wyborczego PiS - "Polski model państwa dobrobytu". Dokument ma ponad 200 stron, na których można przeczytać o tym, czym deklaruje zająć się po wygranych wyborach PiS. Do jednych z ich najważniejszych obietnic należą właśnie podwyżki emerytur. Czy starszym byłoby naprawdę lżej?

Emerytura ma wzrosnąć do 2020 roku

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać w programie wyborczym PiS, partia planuje prawdziwą rewolucję w budżecie. Możemy dowiedzieć się o planach zmian w polityce społecznej, ochronie zdrowia, edukacji, polityce zagranicznej i ochronie środowiska. Ale dla seniorów najważniejszym punktem miałaby być podwyżka emerytur.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Chcemy zmienić sytuację życiową seniorów w Polsce. W tym celu będziemy realizować pakiet dla seniorów, wynikający z wyzwań współczesności, którymi są starzejące się społeczeństwo oraz wydłużanie się życia człowieka korzystającego z prawa do emerytury - deklaruje partia Jarosława Kaczyńskiego w swoim programie.

Co tak naprawdę oznacza ta deklaracja? Nominalnie do 2020 roku minimalna emerytura miałaby wzrosnąć do 1200 złotych brutto. Obecnie minimalna emerytura brutto wynosi 1100 złotych. Przewodniczący partii uważają, że ta zmiana wpłynęłaby dodatnio na jakość życia seniorów w Polsce.

Poza tym PiS planuje również modyfikację systemu waloryzacji najniższych emerytur i rent. 

- Emeryci i renciści o najniższych świadczeniach otrzymają waloryzację kwotową, żeby rosły jak najszybciej najniższe świadczenia - informują przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego.

Zastąpienie waloryzacji procentowej waloryzacją procentowo-kwotową oznaczałoby, że najniższe emerytury i renty wzrosłyby o kilkadziesiąt złotych, ale wciąż o mniej niż 70 złotych. Ci, którzy teraz otrzymują świadczenie w wysokości 1200 złotych brutto, otrzymaliby podwyżkę w wysokości około 39 złotych. To niewiele, ale wciąż mogłoby pozytywnie wpłynąć na jakość życia emerytów i dać im większe szansę na spokojną codzienność. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polska aktorka wzięła ślub w tajemnicy! Piękność wyszła za 19 lat starszego milionera [ZDJĘCIA]
2. Napalona fanka zaliczyła wpadkę z Michałem Szpakiem. Okropne i zboczone oszustwo

Po tej zmianie waloryzacją procentową byłyby objęte tylko świadczenia powyżej 2200 złotych brutto. Mechanizm procentowo-kwotowy jest bowiem korzystny jedynie dla niższych emerytur. Dzięki zachowaniu waloryzacji procentowej w tym przypadku emeryci mogą liczyć nawet na ponad 70 dodatkowych złotych miesięcznie - oczywiście w zależności od wysokości świadczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przejście na emeryturę w tych miesiącach to zły pomysł. Dostaniesz dużo mniej pieniędzy
  2. Aleksandra Kwaśniewska zaatakowana przez mężczyznę! Padły obrzydliwe słowa. Gwiazda OSTRO odpowiedziała
  3. Tadeusz Rydzyk angażuje Polaków w wybory. Słuchacze Radia Maryja poszczą w intencji PiS
  4. Małgorzata Rozenek jest zrozpaczona. "Straciła nadzieję"
  5. TVN: Koszmarne skutki dzisiejszej ulewy. Dwie osoby ranne, setki powalonych drzew

źródło: tvn24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News