Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne

Emerytury zawieszone przez stan epidemiczny? ZUS i Poczta Polska zabrały głos, już wszystko jasne Źródło: pixabay.com gosiak1980

Emerytura będzie zawieszona przez panującą na całym świecie koronawirus? Osoby, którym należą się świadczenia są mocno zaniepokojone, nie mogą nagle zostać bez środków do życia. ZUS wraz z Pocztą Polską postanowił zabrać głos.

Emerytura to rzecz, o którą często najbardziej martwią się seniorzy. Przez zalecenia odnośnie pozostania w domach i zawieszenia działalności wielu placówek handlowych z powodu epidemii uważają, że w ogóle nie dostaną należnych pieniędzy.

Seniorzy panikują - czy otrzymają swoje środki w czasach kryzysu?

Koronawirus utrudnił pracę nie tylko osobom zatrudnionym w restauracjach, miejscach rekreacyjnych czy w galeriach handlowych. Również poczty i urzędy musiały zmienić swój sposób funkcjonowania, w tym ZUS oraz Poczta Polska. Namawiają, aby nie przychodzić do placówek, a w miarę możliwości załatwić wszystko telefonicznie i mailowo. Ich pracę skrócono do 6 godzin. Z racji ograniczeń w pracy urzędników, seniorzy obawiają się o emeryturę.

- Zapewniam, że nic się nie zmieni i seniorzy otrzymają pieniądze. Przelewy są przygotowywane i wysyłane w sposób automatyczny - informuje Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS. Wielu emerytów otrzymuje pieniądze na konta bankowe: to transakcja bezdotykowa i jak najbardziej teraz bezpieczna. Ale co z tymi, którzy pobierają pieniądze prosto z rąk listonosza? Przecież tyle mówi się o niewychodzeniu z domu. Minister infrastruktury rozwiewa wątpliwości.

Emerytura za pośrednictwem listonosza - wiemy, czy jest możliwa

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, otrzymywał wiele zapytań na ten temat, a w internecie czytał wiele niepokojących spekulacji. Teraz uspokaja i tłumaczy, że Poczta Polska działa bez żadnych zmian. Zarówno emerytury, jak i renty oraz wszelkie inne listy, paczki i przesyłki będą dostarczane tak, jak dotychczas. Jedyna zmiana jest taka, że niektóre urzędy pocztowe nieco zmieniły godziny pracy, a na miejscu w placówkach znajdują się specjalnie naklejone linie, trzymające klienta w bezpiecznej odległości od pracownika. Listonosze będą odwiedzać domy, nie ma powodów do paniki.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano najnowsze dane nt. koronawirusa w Polsce. Nie jest dobrze, liczba chorych szybko wzrasta
2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Poczta Polska oczywiście wprowadziła zasady dla listonoszy: muszą oni obowiązkowo nosić rękawiczki, a także mieć przy sobie płyn do dezynfekcji. Po każdym kontakcie z klientem powinni się odkazić. Emerytom całą tę niepewność powinno wynagrodzić też to, że w kwietniu otrzymają trzynastkę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagał
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. 4 chłopaków zgwałciło dziewczynę. Kiedy po 2 latach jej matka weszła do łazienki i zamarła
  4. 2 osoby wyłączone z dotychczasowej liczby chorych Polaków. Powód zdumiewa
  5. Wideo obejrzały już miliony osób. Skarpetka "zjada samochody", płaczemy ze śmiechu
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News