Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek

Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek Źródło: unsplash/ Clément Falize

Emerytura dla kobiet będzie wyższa? Niewielu zapewne spodziewało się tak pokrzepiających informacji, Okazuje się, że wystarczy spełnić tylko jeden warunek, by móc cieszyć się wyższym świadczeniem.

Emerytura większości seniorów w Polsce oscyluje w okolicach tysiąca złotych - jedni dostają mniej, inni więcej i trudno jest przewidzieć, ile rzeczywiście pieniędzy będzie wpływało do kieszeni emerytów. Co pewien czas rząd zapowiada kolejne zmiany, które mają nieść za sobą wzrost świadczeń, jednak nie każdy zdaje się być zadowolonym z wprowadzanych nowelizacji tłumacząc, że na niewiele się one zdały. Teraz nie ma wątpliwości, że można sporo zyskać, choć obiegające media informacje, dotyczą wyłącznie pań. 

Wyższa emerytura dla kobiet. Wystarczy spełnić jeden warunek 

Jest już pewne, że kobiety urodzone w 1953 roku w roku 2020 mogą zyskać nawet dodatkowe 250 złotych do swojego świadczenia. Jak donoszą media, wszystko za sprawą marcowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego Ustawy o emeryturach i rentach, który wszedł w życie z początkiem 2013 roku. Zgodnie z nowymi zasadami od podstawy obliczenia emerytury powszechnej zaczęto odejmować pobrane wcześniej kwoty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W związku z nowelizacją seniorki otrzymały gwarancję, że tak jak poprzednie roczniki zachowają prawo do przeliczenia wcześniejszego świadczenia na wyższe w wieku powszechnym, jednak mimo wielu zapowiedzi wcale tak się nie stało. Teraz ich los może się odmienić, a kobiety mogą ubiegać się o ponowne przeliczenie wysokości swojej emerytury. Na złożenie w tej sprawie wniosku mają dokładnie pół roku. 

- Po tym jak Trybunał Konstytucyjny uznał, że emerytki z rocznika 1953 zostały poszkodowane obniżonymi emeryturami, Senat przygotował projekt nowelizacji ustawy emerytalnej i skierował go do Sejmu – jak dobrze pójdzie, nastąpi podwyższenie „utrąconych” emerytur - tłumaczyli przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite znalezisko w polskiej rzece. Wielu nie mogło uwierzyć, leżało na samym dnie
2. 
Znamy terminy wypłat trzynastej emerytury. Każdy emeryt powinien zapisać je sobie w kalendarzu

O ponowne przeliczenie może ubiegać się każda kobieta z rocznika 1953. Wiadomo, że wzrost świadczenia może przekroczyć nawet 250 złotych, co brzmi naprawdę obiecująco. Seniorki mogą w końcu odetchnąć z ulgą - po tak wielu skargach kierowanych do ZUS-u wszystko ma szanse zmienić się na lepsze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Możesz uniknąć podwyżek opłat za śmieci. Musisz tylko zadbać o jedną rzecz
  3. Adrian z "Rolnik szuka żony" w końcu powiedział "dość". Musiał zareagować, chodzi o jego wybrankę
  4. Katarzyna Dowbor w końcu przesadziła? Jej słowa o własnej rodzinie wprawiają w osłupienie
  5. Kobieta poszła do toalety. Chwilę później została zaatakowana, dramatycznie walczyła o życie

Źródło: gk24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News