Emeryt umarł samotnie w domu opieki. Początkowo pielęgniarki myślały, że nie zostawił po sobie nic wartościowego

Emeryt umarł samotnie w domu opieki. Początkowo pielęgniarki myślały, że nie zostawił po sobie nic wartościowego Źródło: .

Emerytura starego Maka Filisera zakończyła się w domu starości, gdzie staruszek zmarł. Pielęgniarki, które się nim opiekowały, myślały, że staruszek nie zostawił po sobie nic, co można byłoby uznać za rzecz wartościową. Wtedy przejrzały jego notatki i znalazły rzecz, która je dogłębnie poruszyła.

Emerytura nie była szczęśliwa dla Maka Filisera. Mężczyzna w podeszłym wieku trafił do domu dla seniorów, a jego bliscy przestali się nim interesować. Staruszek zmarł w podeszłym wieku, a pielęgniarki sprzątające pokój po nim nie mogły wyjść z podziwu, że emeryt przez cały czas swojego pobytu w domu starości prowadził notatki. Okazało się, że w jego zapiskach znajduje się coś bardzo cennego i ponadczasowego. Gdyby mężczyzna opublikował, to co napisał, stałby się prawdziwą gwiazdą poezji.

Emerytura nie była łaskawa dla Maka Filisera. Ten opisał swoją starość

Jedna z pielęgniarek, która porządkowała rzeczy staruszka, dotarła do jego zeszytu, w którym mężczyzna opisywał swoją starość w domu opieki. Wśród notatek znalazł się wiersz, zatytułowany "Stary, zniszczony człowiek", w którym opisane są wszelkie uczucia towarzyszące mężczyźnie.

- Co widzisz pielęgniarko… Co widzisz? O czym myślisz, gdy na mnie patrzysz? Zepsuty stary, niezbyt mądry człowiek, niepewnych zwyczajów, z zamglonymi oczyma? Który bawi się swoim jedzeniem i nie udziela odpowiedzi, kiedy mówisz głośno: „Żałuję, że nie chcesz spróbować!” Który wydaje się nie zauważać rzeczy, które robisz - pisał poeta-amator.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Spójrz na mnie"

Wiersz Maka Filisera zawiera wzruszające wspomnienia jego młodości, a także apel do pielęgniarek, by te innym wzrokiem patrzyły na swoich pacjentów.

Dzisiaj grzeje: 1.Tragedia polskiego aktora. Pochował ukochaną kobietę, miała tylko 56 lat 
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

- Ciemne dni są nade mną - moja żona nie żyje. Patrzę w przyszłość i drżę ze strachu. Moje dzieci mają już własne pociechy. Myślę, nad przeszłością i miłością, którą znałem. Teraz jestem już stary, a natura jest okrutna. To żart, bo na starość wyglądasz jak głupek. (...) A teraz znowu moje zgorzkniałe serce pęcznieje. Pamiętam radość, pamiętam ten ból. (...) Odchodzimy zbyt szybko i trzeba zaakceptować fakt, że nic nie może trwać wiecznie. Więc otwórzcie oczy, ludzie! Otwórzcie i zobaczcie… Nie jestem zrzędliwym starcem. Spójrz bliżej… Spójrz na mnie - brzmiały ostatnie linijki wiersza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków
  3. Barbara Kurdej-Szatan przekazała radosną nowinę, fani ślą gratulacje. Ona i mąż długo czekali, ale w końcu się udało
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Gwiazda serialu "Ranczo" ma bardzo złe wiadomości dla fanów. Ujawnia kulisy nowych odcinków, widzowie będą zawiedzeni

Źródło: Lolmania

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News