Rząd właśnie potwierdził. Decyzja ma związek z niskimi emeryturami

Rząd właśnie potwierdził. Decyzja ma związek z niskimi emeryturami Źródło: pikist

W ostatnich dniach pojawiły się niepokojące doniesienia w sprawie niższych świadczeń emerytalnych. Jak się okazuje, rząd już zabrał głos w sprawie, jednoznaczna decyzja zapadała. Emerytura Polaków jest bezpieczna? Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiało już wszelkie wątpliwości w sprawie.

Emerytura nie będzie niższa? Obawy Polaków o wypłatę świadczeń są uzasadnione? Na szczęście nie. Jak się okazuje, pieniądze Polaków są bezpieczne. Właśnie zapadła ostateczna decyzja. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przekazało już, jakie jest oficjalne stanowisko rządu w sprawie wypłaty świadczeń. 

Sytuacja w Polsce mogła doprowadzić do niższych emerytur 

Pandemia pozmieniała wiele na rynku w Polsce. Skutki decyzji podejmowanych przez rząd mogły negatywnie odbić się na emerytach. Jednak jak się okazuje, tak się nie stanie. Mimo tego, że ZUS otrzymał w tym roku mniej pieniędzy ze składek, nie oznacza to, że emerytura zostanie obniżona. 

Przypomnijmy, podstawą emerytury są składki, wpłacane co miesiąc do ZUS. Jednak podczas pandemii koronawirua, firmy mogły zdecydować się na skorzystanie z zapisów tarczy antykryzysowej, dzięki którym obniżany został wymiar pracy, a w konsekwencji do ZUS trafiały mniejsze składki. Do tego pojawiła się specustawa, jaka pozwalała na zwolnienie ze składek. Zgodnie z nią z opłaty składek ZUS całkowicie zwolnieni byli płatnicy, którzy zatrudniają mniej niż 10 osób, a jednie połowę składek musieli zapłacić płatnicy, zatrudniający do 49 osób. Takie zapisy mogły budzić niepokój przyszłych seniorów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Emerytura jest bezpieczna. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej potwierdza

Brak wpłaty składek na konta emeryckie, mogło spowodować, że świadczenie byłoby niższe. U przyszłych emerytów mogły pojawić się obawy, że będą stratni ze względu na specustawę oraz postanowienia tarczy antykryzysowej. Wątpliwości w tej sprawie rozwiało w rozmowie z "Super Expressem" Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Po ciężkiej chorobie zmarł ulubieniec wielu Polaków, Andrzej Stelmach

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą

- Finansowanie składek za ww. osoby zostało przejęte przez budżet państwa i składki te zostaną zewidencjonowane na indywidualnych kontach ubezpieczonych do 31 grudnia bieżącego roku - przekazało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, nie pozostawiając żadnych złudzeń. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP Info ostrzega, może zrobić się naprawdę groźnie. Eksperci nie pozostawiają złudzeń ws. warunków pogodowych
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  4. Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej
  5. Tragedia gwiazdy "Klanu", "Barw szczęścia" i "Złotopolskich". Śmierć nadeszła nagle, ból pozostał do dziś
  6. Wyrzucane przez wszystkich skórki od banana zwalczają uciążliwości. Kobieta je stosuje i mówi o piorunujących efektach

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News