Wzrośnie minimalna emerytura. Wiadomo, ile dostaną najbiedniejsi seniorzy

Wzrośnie minimalna emerytura. Wiadomo, ile dostaną najbiedniejsi seniorzy Źródło: Pixabay/SKYRADAR

Emerytura minimalna wzrośnie według zapewnień partii rządzącej. Seniorzy mogą liczyć na poprawę warunków swojego życia. Wiadomo już, ile dostaną najbiedniejsi emeryci.

Emerytura minimalna ma wzrosnąć według zapewnień PiS. Seniorzy będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze, które poprawią ich życie. Wiemy już o jakich stawkach mówi partia rządząca. Wiele osób dopatruje się w tej nowej propozycji sprytnego planu przekonania do siebie wyborców tuż przed wyborami. 

Emerytura minimalna za niska według PiS

Emerytura minimalna do tej pory wynosiła 1100 zł. W sobotę partia rządząca opublikowała na swojej oficjalnej stronie internetowej program wyborczy pod tytułem "Polski model państwa dobrobytu". W tym dokumencie znajduje się również część poświęcona emerytom. 

PiS po sukcesie programu 500 plus i innych świadczeń społecznych postanowił zwrócić się do seniorów. Będą oni mogli liczyć na większy przypływ gotówki co miesiąc, jeżeli propozycja partii rządzącej wejdzie w życie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Realna zmiany w sytuacji finansowej seniorów 

PiS proponuje poniesienie stawki emerytury minimalnej z 1100 do 1200 zł brutto. Zapowiada również inne ogromne zmiany związane z modyfikacją systemu waloryzacji najniższych emerytur i rent. Zgodnie z nowymi zasadami minimalna coroczna procentowa waloryzacja emerytur i rent nie może być niższa niż 70 złotych.

- Chcemy zmienić sytuację życiową seniorów w Polsce. W tym celu będziemy realizować pakiet dla seniorów, wynikający z wyzwań współczesności, którymi są starzejące się społeczeństwo oraz wydłużanie się życia człowieka korzystającego z prawa do emerytury - można przeczytać w ponad 200 stronicowym dokumencie prezentującym plany PiS na najbliższy czas. 

Jest to optymistyczna wiadomość dla wszystkich emerytów, którzy nie dość, że mogliby liczyć na podniesienie stawki otrzymywanej co miesiąc, to jeszcze mieliby zapewnione dodatkowe fundusze dzięki nowemu systemowi waloryzacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Ojciec usłyszał dziwny dźwięk z pokoju dziecka. Gdy wszedł do środka, zamurowało go. Wszystko nagrał
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

PiS obiecuje, że w takim układzie średnia emerytura w 2020 roku wyniosłaby 2400 złotych. Do tej pory można mówić o kwocie 2328 złotych. Jak widać nie jest to jakiś gigantyczny wzrost, ale emeryci z pewnością będą zadowoleni z dodatkowych pieniędzy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Edyta Górniak ZAATAKOWAŁA znaną piosenkarkę! Nigdy nie była tak ostra, na odpowiedź nie musiała długo czekać
  3. Ofiara bogacza przerwała milczenie. "Byłam gwałcona nawet trzy razy dziennie"
  4. Kobieta pomyłkowo wysłała SMS na zły numer. Za nic nie mogła przewidzieć wydarzeń, które wydarzyły się chwilę później
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw

Źródło: TVN 24 BIS

Następny artykuł