Emerytura zmiany lipiec
unsplash.com Nick Cooper
Klaudia Bochenek - 17 Maja 2020

Ogromne zmiany w emeryturach już od lipca. Jednak nie wszyscy skorzystają, jest warunek

Emerytura stanowi zmartwienie dla wielu osób, szczególnie jeśli chodzi o jej wysokość. Chociaż seniorzy w tym roku otrzymali 13. emeryturę, nadal to dla nich za mało. Jednak od lipca niektórzy mogą liczyć na ogromne zmiany w świadczeniach - należy mieć na uwadze, że nie wszyscy skorzystają z tego rozwiązania.

Emerytura znów pełna zmian. Seniorzy powinni zapoznać się z tym, co ich czeka. Nie wszyscy jednak skorzystają, niektórzy w ogóle nie będą mieć powodów do radości.

Waloryzacja ucieszy wielu seniorów, można zyskać tysiące złotych

Głos w sprawie emerytur zabrał Główny Urząd Statystyczny. Instytucja podała kluczową informację dotyczącą, ile wyniesie w czerwcu roczna suma składek i kapitału początkowego. To bardzo ważne dane dla wszystkich seniorów - szczególnie tych, którzy do emerytury dopiero się przymierzają. Okazuje się, że suma zebrana na koncie ZUS wzrośnie w czerwcu aż o 5,73%. Nie należy więc spieszyć się z przejściem na emeryturę - jeśli poczekamy, dostaniemy więcej w comiesięcznych wypłatach.

Emerytura zmiany lipiecOgromne zmiany w emeryturach już od lipca. Jednak nie wszyscy skorzystają, jest warunekCzytaj dalej

Warunek, aby otrzymać więcej pieniędzy jest jeden - przejść na emeryturę dopiero w lipcu. Przez waloryzację suma składek wzrośnie na naszym koncie o co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Dzięki takiej waloryzacji rocznej, przyszły emeryt zyskuje więcej, niż gdyby pieniądze trzymał w banku. Żadna lokata nie gwarantuje takiego oprocentowania – zaznacza Jeremi Mordasewicz, który pracuje jako ekspert Konfederacji Lewiatan.

Emerytura wyższa nawet o 200 zł

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprzątanie szafa ocetWstawiła na noc miskę octu do szafy. Rano efekt był piorunujący, natychmiast poustawiała naczynia w innych meblachCzytaj dalej

Jeśli złożymy wniosek odnośnie przejścia na emeryturę w lipcu, otrzymamy co miesiąc dodatkowe pieniądze, których przy złożeniu wniosku w czerwcu byśmy nie otrzymali - wtedy przeprowadzana jest waloryzacja roczna.

- Weźmy 63-letnią kobietę, która odłożyła w ZUS 500 tys. zł. Gdyby przeszła na emeryturę w maju lub w czerwcu, dostałaby 2130 zł. Jeśli poczeka do lipca, jej oszczędności w ZUS mogą się zwiększyć o 28 tys. zł. Dzięki temu jej emerytura może wzrosnąć do 2256 zł, czyli o 126 zł - taki przykład podaje gazeta "Fakt". Oczywiście wyliczeń jest mnóstwo, wszystko zależy od uzbieranych środków. Niektórzy zyskają nawet 200-300 zł więcej co miesiąc.

Dzisiaj grzeje:

1. Jutro nie otworzą wszystkiego, coraz więcej fatalnych informacji. Nie chcą narażać dzieci
2. Ministerstwo Zdrowia właśnie wydało komunikat. Chodzi o kilka zakazów

Osoby, które mimo wszystko są zdecydowane złożyć wniosek o emeryturę w czerwcu, nie otrzymają niższego świadczenia. Do tej pory w mediach można było przeczytać, że emerytura byłaby nawet o 200-300 zł niższa od tej majowej. Seniorzy nie stracą, ponieważ są zabezpieczeni dzięki nowelizacji tarczy antykryzysowej, która została uchwalona tydzień temu. Rząd obawia się masowych zwolnień seniorów z wielu firm z powodu epidemii, dlatego nie chce przysparzać świadczeniobiorcom jeszcze większych problemów. Również ci seniorzy, którzy otrzymują najniższą emeryturę, mogą liczyć na dobre wiadomości - pisaliśmy o podwyżce świadczenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta sfotografowała swojego synka. Zwykłe zdjęcie pomogło postawić porażającą diagnozę
  2. Mały synek polskiego gwiazdora bardzo przeżył epidemię. Słowa dziecka wzruszają do łez
  3. 2 zdrowych chłopców zmarło nagle podczas lekcji WF. Przyczyna podzieliła lekarzy, rodzice ostrzegają
  4. Polacy pokochali ją w "Misiu". Niesamowite, co się z nią stało po premierze
  5. Co zobaczyłeś na obrazku, drzewa czy tygrysa? Odpowiedź zdradza prawdę o osobowości, skuteczność zadziwia psychologów
  6. Woda po ogórkach kiszonych jest cenna. Ale wszyscy zapomnieli o mocy wody po ogórkach konserwowych

Tata - przerażająca prawdaMiał być najmłodszym tatą na świecie. Niestety, na jaw wyszła powalająca prawda o matce, sytuacja jest dramatycznaCzytaj dalej

Źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News