Emerytury mają zostać zwolnione z podatku. "Dużo lepsze niż trzynasta emerytura"

Emerytury mają zostać zwolnione z podatku. "Dużo lepsze niż trzynasta emerytura" Źródło: .

Emerytura to gorący temat wśród polityków. Rząd pracuje nad nowym projektem, który już w następnym tygodniu ma trafić do Sejmu. Świadczenie ma zostać zwolnione z podatku.

Emerytura ma zostać zwolniona z podatku - to najnowszy pomysł polskich polityków. Pracują nad obywatelskim projektem, który ma trafić do Sejmu już w przyszłym tygodniu. Specjaliści przekonują, że ma być korzystniejszy niż trzynasta emerytura, którą zaproponował rząd Prawa i Sprawiedliwości. 

Emerytura być może zostanie zwolniona z podatku

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, poinformował, że już w środę w Sejmie ma odbyć się czytanie obywatelskiego projektu, który zakłada zwolnienie popularnego świadczenia z podatku. Pomysł miał zostać rozpatrzony już przez poprzedni rząd, jednak doszło do tego dopiero teraz. Według polityka PSL, to najlepsze rozwiązanie dla polskich emerytów.

- To dług naszego pokolenia, wobec pokolenia rodziców i dziadków. To jest nasz dług wobec was, za długie lata życia, za trudny czas transformacji lat dziewięćdziesiątych, za trudne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte - powiedział.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura to karta przetargowa podczas wyborów

Prezes PSL jest przekonany, że to rozwiązanie bije na głowę pomysł PiS, czyli tzw. trzynastkę. Polityk twierdzi, że może ona zniknąć wraz ze zmianą władzy, a nowy projekt zostanie z polskimi emerytami na dłużej i będzie korzystniejszy.

- To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory. I jak się skończą lata wyborcze – w 2021 r. ich nie będzie, to nie mamy pewności, że 13. emerytura będzie, bo ona nie jest wpisana na stałe - przekonuje Władysław Kosiniak-Kamysz

Dzisiaj grzeje: 1. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej
2. Jeśli to możliwe, zostańcie w domach. Co roku zabija 40 tys. ludzi w Polsce, niebezpieczeństwo smogu jest realne

Nie jest to pionierski pomysł: takie rozwiązanie z powodzeniem stosowane jest w wielu krajach na świecie. Emeryturę zwolnioną z podatku wprowadziły m.in Bułgaria, Węgry i Litwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu z nich może paść ofiarą oszustwa
  3. Katarzyna Dowbor pokazała bardzo stare zdjęcie z rodzinnego albumu. Niewiarygodne, jak kiedyś wyglądała
  4. Taniec z gwiazdami może się schować. Licealiści na studniówce pokazali zachwycający układ, brawa
  5. 18-miesięczną Hanię niszczy wyjątkowo rzadki nowotwór z przerzutami. Rodzice błagają o pomoc, tylko jedna rzecz może pomóc

źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News