Fatalne wieści dla wszystkich emerytów. Równie smutnych informacji dawno nie słyszeliśmy

Fatalne wieści dla wszystkich emerytów. Równie smutnych informacji dawno nie słyszeliśmy Źródło: Pixabay

Emerytura przejdzie gruntowne zmiany. Temat przemian w polskim systemie emerytalnym wraca z bardzo dużą siłą tuż przed wyborami prezydenckimi. Swoją wizję na zmiany ma Andrzej Duda, który proponuje rozwiązania, które mogą nie przypaść do gustu tysiącom wybierających się na odpoczynek od pracy.

Emerytura może być o wiele mniejsza niż dotychczas. Jednym z najważniejszych postulatów prezydenta Andrzeja Dudy jest to, aby przeprowadzić wielką rewolucję w wypłacaniu świadczenia emerytalnego. Te przemiany oznaczałyby całkowite załamanie systemu, a także utratę dużej ilości pieniędzy. Emeryci mają się o co obawiać.

Emerytura zostanie zmieniona? Kontrowersyjne pomysły Andrzeja Dudy

Według doniesień płynących z Kancelarii Prezydenta prezydent chciałby zdobyć część starszego elektoratu poprzez kolejne obniżenie wieku emerytalnego. W myśl nowych przepisów kobieta, która zaczyna pracę w wieku 23 lat, będzie mogła przejść na spoczynek zawodowy w wieku 55 lat. Takie zmiany, choć z pozoru dobre, mogą być wielkim obciążeniem dla polskiego systemu emerytalnego, a za rewolucję zapłacą wszyscy płatnicy składek, którzy będą musieli pogodzić się z wypłatą o wiele mniejszych świadczeń.

- Jeśli każda z tych 400 tys. osób, które tylko w pierwszym roku przejdą na stażową emeryturę, otrzymałaby średnie świadczenie tj. ok. 2100 zł brutto, to w skali roku wyniesie to Fundusz Ubezpieczeń Społecznych prawie 11 mld zł. Podobne koszty byłyby w każdym kolejnym roku - twierdzi Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci przestrzegają - ten pomysł może popsuć polski system emerytalny

Eksperci ekonomiczni, którzy chcieli przeanalizować plany, Andrzeja Dudy zaznaczają, że te propozycje i przymiarki do wprowadzenia emerytury stażowej mogą doprowadzić do wielkiego kryzysu, a także do konieczności obniżenia wypłacalności świadczenia do stopnia dzisiejszej emerytury minimalnej. Ekonomiści przestrzegają przed podjęciem takiego ryzykownego kroku.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- To kupowanie poparcia kosztem trwałości systemu emerytalnego i przyszłości młodych Polaków [...] zamiast naprawy systemu politycy oferują kolejne "przekupstwa", które doprowadzą do głodowych emerytur - mówi dr Łukasz Wacławik.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Bardzo smutne informacje o Andrzeju Grabowskim. Współczujemy
  4. Ujawniono wiadomości zabójcy 16-latka z Kołobrzegu. Ich treść jest zatrważająca
  5. Mężczyzna wstrzymał kichnięcie, tak jak robi to większość z nas. Pilnie trafił do szpitala, lekarze byli przerażeni

źródło: Money.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News