Duże zmiany w emeryturach, Polacy dostaną ogromne pieniądze. Rząd podał oficjalny termin

Duże zmiany w emeryturach, Polacy dostaną ogromne pieniądze. Rząd podał oficjalny termin Źródło: pikio.pl

Rząd podał właśnie oficjalny termin długo oczekiwanych zmian w systemach świadczeń emerytalnych. Emerytura ma się diametralnie zmienić, a Polacy mogą spodziewać się ogromnych pieniędzy.

Emerytura, która wzbudza wiele emocji wśród starszego pokolenia Polaków zmieni się już niebawem. System świadczeń emerytalnych zostanie przeorganizowany, a propozycje, które chcieli wprowadzić politycy, już w najbliższym czasie wejdą w życie. Czego mogą oczekiwać emeryci?  

Zbliża się decyzja o tym, gdzie trafi nasza emerytura 

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zamieściło na Twitterze informację, która dotyczy wszystkich pobierających świadczenia emerytalne. Wiadomości, które opublikowali, są wyjątkowo istotne dla Polaków, a dotyczą szeroko komentowanej likwidacji OFE. 

- Od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. uczestnicy OFE będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji - podali do informacji publicznej za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oznacza to, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy Polacy będą musieli złożyć odpowiednią deklarację, jeżeli zdecydują się przekazanie funduszy emerytalnych do ZUS, po tym, jak oficjalnie zostanie zlikwidowane OFE. Jeżeli deklaracja nie zostanie złożona w odpowiednim czasie środki automatycznie zostaną przekazane do IKE. 

Emerytura Polaków w obliczu wielkich zmian 

26 listopada 2019 roku został przyjęty projekt ustawy, która umożliwia przeniesienie środków z otwartych funduszy na indywidualne konta emerytalne. Rada Ministrów zadecydowała też wtedy, kiedy miałaby wejść w życie. Niebawem projekt ustawy zostanie przekazany do prac w parlamencie. 

- Rząd zdecydował, że ustawa wejdzie w życie 1 czerwca 2020 roku i zalecił dostosowanie do tej daty terminarza realizacji kluczowych procesów związanych z przekształceniem OFE w IKE - przekazał resort. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo, kim jest ojciec Ewy Farnej! Nikt NIE spodziewał się takich informacji
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

Dzięki zmianom w systemach emerytalnych do kieszeni Polaków ma trafić aż 162 mld zł. Emerytura ma być w związku z tym wyższa dla wszystkich. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  3. Mógł je mieć Tomasz Lis. 8 objawów ostrzegających 24 godziny przed udarem
  4. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

źródło: moneypl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News