PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy Źródło: .

Emerytury po raz kolejny staną się przedmiotem daleko idących zmian. PiS szykuje rewolucje w świadczeniach, która dotknie wielu seniorów. Już wiadomo, kto wyjdzie najlepiej na tych zmianach.

Emerytura i renta są istotną sprawą dla wielu Polaków. Te świadczenia obejmują w kraju ponad 9 milionów obywateli. Każdy z nich ze zniecierpliwieniem śledzi pojawiające się informacje na ten temat. Nikt nie ukrywa, że w Polsce emerytury i renty są bardzo niskie i wielu chorych i starszych członków społeczeństwa nie może pozwolić sobie na godne życie w związku z otrzymywaniem tak niewielkich sum. 

Nadchodzące październikowe wybory są dobrym terminem aby kolejny raz wyciągnąć sprawę emerytur. Wszak dotyczy ona ogromnej części społeczeństwa. PiS zaprezentował nowe propozycje odnośnie świadczeń w swoim nowym programie wyborczym. Jakie zmiany planują?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emerytura wzrośnie?

W minioną sobotę partia rządząca zaprezentowała nowy program wyborczy, który miałby wejść w życie po 13 października. Czyli po wyborach. Minimalna emerytura miałaby wzrosnąć z 1100 zł do 1200 zł brutto. Co daje 80 zł więcej na rękę. Dokładnie do kieszeni emerytów trafi 1015,34 zł.

Podwyżka emerytury to nie jedyna obietnica PiS. Wzrosnąć ma także tzw. trzynastka - jednorazowy dodatek dla wszystkich emerytów bez względu na wysokość ich emerytury czy renty. Trzynastka będzie wynosić tyle samo co minimalna emerytura czyli 1200 zł, co w przeliczeniu na rękę da 969 zł, a więc kwota znowu wzrasta o 80 zł. PiS nie poinformował natomiast kiedy trzynastka miałaby zostać wypłacona. Czy na wiosnę, jak w tym roku, czy na jesieni. Najbardziej prawdopodobną opcją jest wypłacenie świadczenia na jesieni, zważywszy na to, że ma być to sfinansowane ze składek napływających do ZUS.

Dzisiaj grzeje: 1. Edyta Górniak ZAATAKOWAŁA znaną piosenkarkę! Nigdy nie była tak ostra, na odpowiedź nie musiała długo czekać
2. Druzgocące doniesienia o Agnieszce Woźniak-Starak. Wiadomo co się z nią teraz dzieje, nie jest dobrze

Niespodzianką jest, że czternasta emerytura pojawi się nie wcześniej niż w 2021 roku. Obejmie ona mniej więcej 90% świadczeniobiorców. Czyli tych, u których świadczenia nie przekraczają 4100 zł brutto.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dają nawet 110 tys. złotych. Jest jeden haczyk
  2. Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
  3. Sąsiedzi myśleli, że jest idealnym mężem i tatą. Teraz cała Polska dowiedziała się, jaki z niego chory bydlak
  4. Emilia dzień przed swoim ślubem dostała okresu. Następnego dnia wszystkich gości weselnych zamurowało na jej widok
  5. Jego zwłoki znaleziono w lesie. Uwielbiany bohater "M jak Miłość" nie żyje
  6. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?

źródło: rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News