Każdy senior powinien zrobić jedną, kluczową rzecz w walce z koronawirusem. Chodzi o emeryturę

Każdy senior powinien zrobić jedną, kluczową rzecz w walce z koronawirusem. Chodzi o emeryturę Źródło: unsplash.com JD Mason

Emerytura przez koronawirusa może nie trafić do rąk Polaków? By tak się nie stało, seniorzy powinni zrobić jedną rzecz. Zadbają też o własne bezpieczeństwo.

Emerytura w każdym miesiącu jest wypłacana prosto do rąk seniorów. Tym razem może być jednak spory problem z wypłacalnością, a wszystko przez panującą epidemię. Można jednak temu zapobiec, wystarczy zrobić jedną rzecz, by mieć pewność, że otrzymamy świadczenie. 

Co zrobić, by emerytura na pewno trafiła do rąk seniorów? Koronawirus może negatywnie wpłynąć na wypłacalność 

Co miesiąc prosto do rąk emerytów świadczenie dostarcza listonosz. W związku z panującym koronawirusem oraz zarządzoną kwarantanną może pojawić się spory problem. Według danych ZUS-u jeszcze około 25 procentom polskiego społeczeństwa, czyli około dwóm milionom osób, świadczenie do rąk własnych przynosi listonosz. W obecnej sytuacji nie jest to jednak najbezpieczniejsza opcja tym bardziej, że osoby starsze i schorowane są najbardziej zagrożonymi zarażeniem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Pieniądze przechodzą z rąk do rąk cały czas. Przez to są nośnikami wirusów i bakterii. O ile to możliwe, lepiej posługiwać się płatnościami zbliżeniowymi i przelewami elektronicznymi, by zmniejszyć ryzyko infekcji - wyjaśnia Christian Lindmeier, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu. Pilne poszukiwania kobiet, których lekarz ma koronawirusa, duże niebezpieczeństwo

2. Polski minister zarażony koronawirusem czuje się gorzej. Znamy szczegóły

By zatem uniknąć trudności z wypłaceniem, a także większym ryzykiem dla zarażenia, warto zdecydować się na wpłacenie emerytury na konto bankowe. Osoby nie posiadające konta w banku mogą je założyć w kilka minut. Co więcej, nie trzeba do tego nawet wychodzić z domu - bez obaw można zrobić to przez internet. Dzięki temu każdy senior będzie miał pewność, że nie pojawią się żadne trudności z wypłaceniem świadczenia.

Pamiętajmy, że przez najbliższe dwa tygodnie została zarządzona kwarantanna, zatem wyjścia z domu należy ograniczyć do minimum. Co więcej w kontaktach z innymi osobami lepiej jest zachować przynajmniej metr odległości. Każdy powinien również obserwować stan zdrowia swój i bliskich, by w razie niepokojących objawów jak najszybciej udać się do lekarza.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannie
  3. Do sieci trafił kontrowersyjny apel polskiej policji dotyczący koronawirusa. Przecieramy oczy ze zdumienia
  4. Smutek gwiazdora disco polo. Sytuacja jest tragiczna, zdjęcia mówią same za siebie
  5. Dramatyczne informacje z zachodniej Polski. Matka zabiła 2-letnie dziecko, zrobiła to w najgorszy sposób
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News