Zapadła ostateczna decyzja. Tuż po wyborach emeryci dowiedzieli się, że im się nie należy

Zapadła ostateczna decyzja. Tuż po wyborach emeryci dowiedzieli się, że im się nie należy Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ostateczna decyzja rządu zapadła, tuż po wyborach prezydencki seniorzy dowiedzieli się, że ich emerytura nie zostanie jednak powiększona o obiecywany dodatek. Choć całkiem niedawno niemalże gwarantowano dodatkowe wsparcie, teraz decyzja została odrzucona.

Seniorzy bardzo się zawiodą, ich emerytura nie zostanie powiększona o obiecywany dotychczas dodatek. Zapadła właśnie ostateczna decyzja rządu, wskutek której odrzucono poprawkę o przyznaniu seniorom dodatkowej pomocy w postaci bonu. Jeszcze niedawno obietnice były zupełnie inne, teraz nie ma wątpliwości.

Emeryci nie dostaną obiecanego wsparcia?

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny we wtorek odrzuciła propozycję Senatu, by objąć dodatkowym bonem grupę emerytów oraz rencistów, czyli grupę społeczną, która przesądziła o sukcesie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Bonem zostanie objęta zupełnie inna grupa społeczna. 

Bon turystyczny, czyli 500 plus na wakacje, to jeden z najnowszych pomysłów rządu, które mają pomóc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa. Początkowo bonem miały być objęte jedynie dzieci, później jednak pojawiła się obietnica dodatkowego wsparcia na wakacje dla seniorów. Niestety tuz po wyborach okazało się, że jednak nie będą oni mieli możliwości skorzystania z bonu.

Bon turystyczny ma przysługiwać rodzinom, niezależnie od ich dochodu, podobnie jak w przypadku programu Rodzina 500 plus. Dodatkowa pomoc ma być wypłacana w formie bonu, który będzie można zrealizować, opłacając hotel, pensjonat, gospodarstwo agroturystyczne, kolonie itp. 500 plus na wakacje obejmie imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Senat rozpatrzył ustawę uchwaloną przez Sejm 19 czerwca, po czym zgłosił do jej tekstu 65 poprawek. Posłowie komisji opowiedzieli się za ich przyjęciem, wskutek czego bonem zostaną objęte wszystkie dzieci, również te, których rodzice pracują za granicą oraz pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 złotych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Donald Tusk w końcu skomentował wynik wyborów. Jego słowa na długo zapadną w pamięć

2. Media obiegła fatalna wiadomość. Nie żyje Mikołaj Klimek, aktor znany z "M jak Miłość, "Na Wspólnej" i "13 Posterunku"

Komisja odrzuciła poprawkę, by bon turystyczny mogły rozliczać również podmioty, które oferują usługi turystyczne, a także osoby z nich korzystające, jak np. przewodnicy. Ponadto komisja odrzuciła również poprawkę, by bonem turystycznym objąć emerytów i rencistów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  2. Panna młoda spróbowała weselnego tortu, a potem stało się coś strasznego. Fatalna pomyłka doprowadziła do tragedii
  3. Wszystko się nagrało. Przerażające sceny na południu Polski
  4. Mama zobaczyła list, który przyniosła córka i od razu zadzwoniła na policję. Polsat alarmuje: uważajcie na swoje dzieci
  5. Staszek wyzdrowiał z koronawirusa. Niestety, najgorsze zaczęło się dopiero wtedy
  6. Ostatnie pożegnanie 75-latki. Nagle zadzwonił lekarz, żałobnicy zamarli, prawda okazała się druzgocąca

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News