To już oficjalne: rekordowa podwyżka emerytur, te kwoty zwalają z nóg. Wiadomo ile i kiedy

To już oficjalne: rekordowa podwyżka emerytur, te kwoty zwalają z nóg. Wiadomo ile i kiedy Źródło: Pixabay/Adam Novak

Emerytura będzie o wiele wyższa. Według oficjalnych komunikatów płynących z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, świadczenie emerytalne będzie wynosić o wiele więcej niż w przeszłości. A wszystko przez rekordową wręcz rewaloryzację świadczenia, dzięki czemu część emerytów wzbogaci się o dodatkowe pieniądze. Wiadomo już, jakie trzeba spełnić warunki, ile będzie wynosić i kiedy dojdzie do wypłaty wyższego świadczenia.

Emerytura jest tematem, który przyprawia o dreszcze wielką część polskiego społeczeństwa. Seniorzy zazwyczaj zastanawiają się, czy wypłata świadczenia starczy im na leki, czynsze, czy jedzenie. Jak się okazuje, dla części biorców świadczenia te problemy mogą odejść w niepamięć. A wszystko przez rewaloryzację świadczenia, która pomoże przynajmniej części emerytów z wydatkami. Tak rekordowych, dodatkowych pieniędzy jeszcze nie było.

Emerytura będzie większa. Dobre informacje z ZUS-u

W myśl obowiązujących przepisów tegoroczna rewaloryzacja świadczenia będzie wyjątkowo wysoka. Aby zostać biorcą dodatkowych pieniędzy, trzeba urodzić się po 1 stycznia 1949 roku. Wtedy bowiem emerytura jest sumą składki emerytalnej oraz kapitału początkowego.

Jeśli więc założymy, że mamy do czynienia z przykładowym Kowalskim, który zgromadził na swoim koncie składkowym sumę 500 tysięcy złotych, to ilość nagromadzonych pieniędzy z automatu wzroście o 46 tysięcy złotych. Oznacza to, że wszystkie osoby odchodzące teraz na emeryturę dostaną o 177 złotych miesięcznie większe świadczenia. Mówi się, że na kontach rekordzistów pojawiło się nawet o 100 tysięcy złotych więcej, co przełoży się na jeszcze większą ilość pobieranej emerytury.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rewaloryzacja niejedyną pomocą dla emerytów

Oprócz tego, że polscy emeryci są świadkami największej od 12 lat rewaloryzacji świadczenia, to pocieszeniem powinny być dla nich także deklaracje polityków, mówiące o ustanowieniu stałej, 13 emerytury. Tegoroczny program autorstwa Prawa i Sprawiedliwości okazał się na tyle dużym sukcesem, że jego powtórka w następnej, przewidywanej kadencji obecnej partii rządzącej będzie niemalże pewna.

W przypadku zwycięstwa opozycji, emeryci także nie powinni martwić się o dodatkowe, 13 świadczenie, ponieważ Grzegorz Schetyna, prezentując swoje sześć, programowych pomysłów (tzw. "Szóstka Schetyny") zapewnił, że świadczenie wejdzie na stałe, co ma się przełożyć na bardziej zasobny portfel polskiego emeryta.

  1. Co się dzieje z największą gwiazdą "Rancza"? Kiedy fani zobaczyli to zdjęcie, zdębieli z przerażenia. Wielu prawie zemdlało
  2. Kultowa aktorka ujawniła, że choruje na PRZERAŻAJĄCĄ chorobę. Musiała oddać malutkiego syna, by kontynuować leczenie
  3. Służby wpadły na nowy trop ws. Dawidka. Jest kolejne nagranie, które rozwiewa wątpliwości
  4. Daniel Martyniuk się rozwodzi, koniec rodzinnej sielanki. "Fu** off z taką dziewczyną!"
  5. Zdumiewające wieści ws. wizji Jackowskiego o Dawidku. Media podają, co zrobiły służby
  6. Młodzi chłopcy nie mają wstydu. Składają Roksanie Węgiel onieśmielające propozycje

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu