emerytura
East News ARKADIUSZ ZIOLEK
Mateusz Sidorek - 15 Maja 2020

Wyjaśniła się przyszłość emerytów. Minister zabrał głos w sprawie przyszłych wypłat

Jak informuje portal Super Express, emerytura może ulec zmianie. Minister w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że trwają prace dotyczące waloryzacji. Przyznał, że jednym z głównych celów jest pomoc najbardziej potrzebującym seniorom. Chociaż niedawno w mediach pojawiły się niepokojące informacje o prognozach na następny rok, istnieje możliwość poprawy.

Wielu Polaków nadal uważa, że emerytura nie jest wystarczająco wysoka, aby zapewnić im bezpieczne i godne życie. Niedawno wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej ujawnił, że chociaż prognozy wciąż nie są zadowalające, trwają prace, aby każdy senior otrzymał w przyszłości wystarczająco wysokie świadczenia. Słowa Stanisława Szweda przekazał Super Express.

Pieniądze, Polacy muszą pamiętać o ważnej rzeczyWielu Polaków zgłosiło się już po 5000 złotych. Trzeba pamiętać o jednej ważnej rzeczyCzytaj dalej

Według jednego ze scenariuszy najniższa emerytura miała nie ulec zmianie. Brak realnego wzrostu płac i wyhamowanie inflacji oznaczałoby, że waloryzacja wynosiłaby zaledwie 1 procent. Stanisław Szwed oświadczył, że chociaż te prognozy wciąż nie wyglądają obiecująco, podjęta została praca, aby zapewnić godne świadczenia najbiedniejszym seniorom, którzy otrzymują najniższą emeryturę.

Emerytura na 2021 rok może jeszcze wzrosnąć

Jeszcze niedawno w mediach pojawiły się informacje, według których emerytura - zwłaszcza najniższa - nie będzie wystarczająco wysoka. W rozmowie z dziennikarzami portalu Super Express wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed oświadczył jednak, że trwają prace, aby najbardziej potrzebujący emeryci otrzymali większe świadczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

- Będziemy się starali, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym nie wykluczam i mam taką nadzieję, że będzie już 1300 zł - cytuje słowa wiceministra Super Express. - Nie ma żadnego zagrożenia, jeśli chodzi o waloryzację kwotowo-procentową. Na pewno ona będzie, mam nadzieję, że nie mniej niż 70 zł brutto.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób

2. Pilna konferencja Ministra zdrowia. Przekazał kluczowe informacje dla Polski

Czytając prognozy wydane przez Instytut Emerytalny, możemy zauważyć, że Polaków zaczyna niepokoić ich przyszła emerytura. Ze słów Stanisława Szweda wynika jednak, że jej wysokość może jeszcze wzrosnąć, a waloryzacja kwotowo-procentowa nie powinna zagrażać świadczeniom przyznawanym seniorom. O niepokojących prognozach dotyczących emerytury pisaliśmy niedawno w innym artykule.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szumowski odpowiedział na słowa Edyty Górniak. "Od tego są eksperci"
  2. Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Przekrój cytrynę na 4 cząstki i połóż obok łóżka przed snem. Wyrzuć natychmiast po obudzeniu, rezultat jest spektakularny

Pogrzeb KacperkaWyciekło nagranie z pogrzebu Kacperka. Bardzo bolesne sceny, widok mówi sam za siebieCzytaj dalej

źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News