Prezes ZUS wydała oficjalne oświadczenie ws. trzynastych emerytur. Już nie ma odwrotu

Prezes ZUS wydała oficjalne oświadczenie ws. trzynastych emerytur. Już nie ma odwrotu Źródło: unsplash / Annie Spratt

Emerytura to rzecz, która jest niezwykle istotna dla każdego seniora. Prezes ZUS wydała już oficjalne oświadczenie. Dotyczy ono trzynastych emerytur. Decyzja w ich sprawie już zapadła. Czy obietnica dodatkowego świadczenia wejdzie w życie?

Trzynasta emerytura to rzecz, na którą oczekuje wiele osób. W końcu została podjęta decyzja w ich sprawie. Ostatnio prezes ZUS wydała świadczenie dotyczące "trzynastek". Czy seniorzy będą mieli powody do radości?

Trzynasta emerytura i decyzja w jej sprawie

Emerytura to czas, na który oczekuje wielu z nas. W końcu po latach pracy każdy zasługuje na odpoczynek. Seniorzy byli już wcześniej informowani o możliwości otrzymania dodatkowego świadczenia w postaci trzynastej emerytury. Po raz pierwszy zostały one przyznane w 2019 roku. Wynosiły wówczas 1100 złotych brutto. Z pewnością taka forma wsparcia ucieszyła wielu emerytów. "Trzynastka" trafiła do ogromnej liczny osób - świadczenie otrzymało 9,8 milionów osób. 

Na 2020 rok seniorzy również otrzymali obietnicę trzynastej emerytury. Decyzja w tej sprawie już została podjęta. Prezes ZUS wydała oświadczenie, które nie pozostawia wątpliwości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy "trzynastki" wejdą w życie?

W 2020 roku przewidywana wysokość trzynastej emerytury ma wynieść 1200 złotych brutto. Jest to kwota najniższej emerytury. Wydatki w budżecie państwa z tym związane mogą wynieść 12 miliardów złotych i mają objąć 9,8 miliona osób. Oświadczenie wydane prze prezes ZUS, potwierdza, że świadczenie zostanie przyznane i emeryci oraz renciści otrzymają je razem z kwietniową wypłatą świadczeń. Źródłem finansowania ma być Fundusz Solidarnościowy oraz budżet państwa. 

- Jesteśmy gotowi do wypłaty trzynastych emerytur i rent. To zadanie, nad którym bardzo ciężko pracujemy od wielu tygodni - potwierdziła prezes ZUS, profesor Gertruda Uścińska.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
2. Fatalny finał walentynek, rodzina pogrążyła się w głębokiej żałobie. Niestety, zmarł zasłużony Polak

Możliwość otrzymania "trzynastki" dotyczy osób, które otrzymują świadczenia z tytułu emerytury i renty rolników, emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury pomostowej, emerytury służb mundurowych, świadczenia i zasiłków przedemerytalnych, renty socjalnej i strukturalnej, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, renty inwalidów wojennych i wojskowych oraz rodzicielskich świadczeń uzupełniających.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Delikatne i pożywne pierogi z sosem cebulowym są idealne na niedzielny obiad. Ciężko uwierzyć, że przepis jest aż tak prosty
  4. Prezes ZUS wydała oficjalne oświadczenie ws. trzynastych emerytur. Już nie ma odwrotu
  5. Weszli do mieszkania i zamarli, gdy zobaczyli starsze małżeństwo. Okropna scena

Źródło: RMF24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News