Czy uważasz, że doczekasz się godnej emerytury?

Czy uważasz, że doczekasz się godnej emerytury? Źródło: Pixabay beejees

Czy uważasz, że emerytura, jakiej uda ci się doczekać będzie na tyle wysoka, byś mógł żyć godnie i bez obaw o kolejny dzień? Jakie jest wasze zdanie w sprawie emerytur w Polsce oraz ich wysokości? Czy są w stanie pokryć podstawowe potrzeby człowieka?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnia emerytura w Polsce w 2020 roku wynosi 2428 złotych. Wielu seniorów otrzymuje jednak o wiele niższą kwotę, która często nie jest w stanie pokryć podstawowych kosztów utrzymania, a zwłaszcza drogich leków. Czy uważacie, że w momencie, kiedy wy doczekacie swojej emerytury jej wysokość będzie w stanie zapewnić wam godny byt?

Eksperci Forum Obywatelskiego Rozwoju alarmują, podkreślając, że deficyt w powszechnym systemie emerytalnym nieustannie rośnie. Ich zdaniem problem ten został obnażony przez pandemię koronawirusa. Do tej pory dobra koniunktura była w stanie go zamaskować. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wiele osób jest zdania, iż emerytury w Polsce są skandalicznie niskie, dlatego decydują się na inne formy oszczędzania, jak np. rządowy program Pracowniczych Planów Kapitałowych. Prezes ZUS, Gertruda Uścińska, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu, polski system emerytalny może nie być w stanie udźwignąć ciężaru niżu demograficznego, co napawa niepokojem o to, jak będzie wyglądała przyszłość Polaków. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

Systemy publiczne odpowiadające w Polsce za dochody emerytalne w perspektywie kilkudziesięciu lat może nie odgrywać już takiej roli, przekonywała prezes ZUS. Jej wypowiedź stwarza obawy o przyszłość wielu Polaków. Uważacie, że do momentu waszego przejścia na emeryturę staną się  one na tyle wysokie, by żyć godnie?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Operatorzy nie zdążyli dobiec, gdy prowadzący prosił o pomoc. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie więcej wpadek
  2. Tak wyglądają Niemcy. Chcą, żeby w Polsce było identycznie
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Cudowny przepis na rozpływające się w ustach kanie w majonezowej panierce. Nawet schabowe nie mają z nimi szans

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News