Genialna wiadomość dla emerytów, szykuje się rewolucja! Emerytura może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych

Genialna wiadomość dla emerytów, szykuje się rewolucja! Emerytura może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych Źródło: Pixabay/ pasja1000

Emerytura wypłacana w Polsce nie kojarzy się z wielkimi kwotami. Tym bardziej perspektywa otrzymywania niewielkiego świadczenia nie ekscytuje młodych Polaków. To może się jednak zmienić. Prawo i Sprawiedliwość rozważa wprowadzenie naprawdę rewolucyjnych zmian.

Emerytura może już wkrótce bardzo poważnie się zmienić. I tym razem ma być to faktycznie "dobra zmiana". Rewolucyjne plany Prawa i Sprawiedliwości mają poskutkować zniknięciem groszowych świadczeń. W przyszłości wypłacanie emerytur nie będzie zależne od ilości przepracowanych lat.

Emerytura wzrośnie dla wszystkich? Rewolucyjne plany

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Prawo i Sprawiedliwość rozważa wprowadzenie projektu emerytury obywatelskiej. Oznacza to, że będzie istnieć minimalna kwota świadczenia, którą otrzymają wszyscy obywatele, którzy osiągną wiek emerytalny. W tej formie nie będzie istotny staż pracy, a sam fakt ukończenia odpowiedniego wieku.

Według "Wyborczej" rząd planuje zająć się zmianami w prawie emerytalnym po wyborach - o ile, oczywiście, zakończą się one wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Wizytówką rządu stały się już wszelkiego rodzaju finansowe projekty - od programu 500 plus po zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia. Rewolucja w emeryturach, która byłaby korzystna dla osób o niewielkim stażu pracy, jest więc bardzo możliwa.

Emerytura obywatelska - równa kwota dla każdego

Przejście na system emerytur obywatelskich zapowiadał już w 2016 roku premier Mateusz Morawiecki. Także minister edukacji i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin, mówił w 2017, że "na dłuższą metę obecny system emerytalny jest dysfunkcjonalny".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 Wysokość obecnego świadczenia zależna jest od stażu pracy, jednak przeliczniki wcale nie budzą entuzjazmu u obecnie pracujących na swoją przyszłą emeryturę Polaków. Problemem są groszowe emerytury, które - będąc jedynym źródłem przychodu - nie pozwalają żyć na jakimkolwiek godnym poziomie. Jak pisze "Wyborcza", teoretycznie minimalna emerytura w Polsce to 1100 złotych brutto, lecz dla takiego świadczenia należy przepracować aż 20 lat w przypadku kobiet i 25 w przypadku mężczyzn. Są przypadki, w których ZUS przelewa absurdalnie niskie kwoty. Około 250 tysięcy emerytów otrzymuje emerytury poniżej kwoty minimalnej, rekordowy przypadek to 4 grosze. "Beneficjentka" tego świadczenia ma staż pracy równy miesiąc i 12 dni.

Dzisiaj grzeje 1. Nie żyje jedno z polskich pięcioraczków. Nowe, druzgocące informacje Polsatu ws. pozostałej czwórki
2. Dowód osobisty. Nowe rozwiązanie nie pozwoli Ci zapomnieć o konieczności jego wymiany

Emerytura obywatelska zagwarantowałaby wypłacanie minimalnego świadczenia dla każdego emeryta. W teorii w tym przypadku tę sama kwotę otrzymałaby wspomniana pani z miesięcznym stażem pracy i pracownik aktywny zawodowo 20 lat. Pracujący mogliby liczyć na dodatkowe świadczenie oraz oszczędności z Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Zmiany w systemie emerytalnym proponował sam ZUS już w 2017 roku.

  1. Polska piosenkarka przed laty miała poważny wypadek. Auto zostało KOMPLETNIE zniszczone. Do dziś nie wsiadła za kierownicę
  2. Aleksandra Kwaśniewska unika tego tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po niej nie spodziewał!
  3. Para oszalała ze szczęścia, gdy urodziły im się bliźniaki. Chwilę później przyszedł lekarz z informacją, która ścięła ich z nóg
  4. Marta Kaczyńska sfotografowana w samym bikini. Co za widok, długo go nie zapomnicie
  5. William pękł podczas publicznej przemowy. Opowiedział prawdę o tragicznej śmierci księżnej Diany

Źródło: Money.pl

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu