Emerytura - jak ją zabezpieczyć?
unsplash / Annie Spratt
Jakub Kossakowski - 14 Lutego 2020

Tysiące seniorów mogą stracić trzynastą emeryturę. Zadecyduje jeden szczegół, o którym mało kto wie

Trzynasta emerytura dla wielu osób jest zbawienna. Jednak jest jeden szczegół, na który warto uważać, ponieważ może wpłynąć na nieprzyznanie świadczenia. To może dotyczyć tysięcy emerytów.

Emeryturato upragniony czas dla wielu osób. Po latach ciężkiej pracy każdemu należy się zasłużony odpoczynek. Nie da się ukryć, że istotny w tym okresie jest również aspekt finansowy. Wielu seniorów ucieszyła się na wieść, że trzynasta emerytura stała się faktem. Jednak jest jedna rzecz, przez którą świadczenie może przejść koło nosa.

Po walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwiPo walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwiCzytaj dalej

Trzynasta emerytura pod znakiem zapytania

Nie da się ukryć, że dla wielu osób trzynasta emerytura była prawdziwym zbawieniem. Niestety często się zdarza, że podstawa świadczenia emerytalnego nie jest zbyt wysoka, a jakoś trzeba żyć. Niezwykle przydatny jest wtedy każdy dodatek. "Trzynastka" z pewnością przyczyniła się do poprawienia sytuacji seniorów.

Niestety istnieje możliwość, w której trzynasta emerytura zostanie znacząco pomniejszona lub całkowicie anulowana. Warto o tym wiedzieć, żeby zaoszczędzić sobie ewentualnego rozczarowania.

DALSZA CZEŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zenek MartyniukWparowali do domu Zenka Martyniuka i porobili zdjęcia. Opublikowali jego największe sekretyCzytaj dalej

Jak się zabezpieczyć przed utratą świadczenia?

Nierzadko się zdarza, że osoby na emeryturach mimo wszystko chcą dorobić, ponieważ sama emerytura jest niewystarczająca. Po latach ciężkiej pracy seniorzy ponoszą dodatkowy trud w celu zapewnienia sobie godnego życia, które przy zbyt małych funduszach może zostać skutecznie zachwiane.

W przypadku przejścia na wcześniejszą emeryturę lub rentę "trzynastka" może stanąć pod znakiem zapytania. Powodem może być dodatkowy dochód. ZUS ustanowił limity przychodów poza świadczeniem. Wynika z nich, że przy ich przekroczeniu zakład może zawiesić wypłatę emerytury i nie przyznać "trzynastki".

Dzisiaj grzeje:

1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2.
Dramat rodzinny po The Voice Kids. Nieuleczalna choroba zaatakowała nagle młodą gwiazdkę, nie oszczędziła też jej siostry

Zgodnie z informacjami wskazanymi przez ZUS w przypadku osób na wcześniejszych emeryturach, jeśli dodatkowy przychód wyniesie 3639 zł brutto, trzynasta emerytura zostanie pomniejszona. Zawieszenie "trzynastki" nastąpi przy przekroczeniu dodatkowego wpływu w kwocie 6758,20 zł brutto. W przypadku osób, które otrzymują świadczenie przedemerytalne przekroczenie kwoty 3442,80 zł brutto będzie wiązało się z z jego zawieszeniem i brakiem wypłaty "trzynastki".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. ZUS wysłał listy do 9,7 mln Polaków. Za nieodebranie zapłacisz, a grozi nawet więzienie
  4. Dramat rodzinny po The Voice Kids. Nieuleczalna choroba zaatakowała nagle młodą gwiazdkę, nie oszczędziła też jej siostry
  5. Nagranie taty Moniki udostępniło już blisko 100 tysięcy ludzi. Wygarnął rządowi wszystko
  6. Oby tylko nie było za późno. Kukiz z błagalnym apelem do Owsiaka, nie ma już sił

Księżna DianaWłaśnie ujawniono prawdziwą treść testamentu Diany. Okropnie przykre, nie uszanowano jej woliCzytaj dalej

Źródło: MoneyPL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News