Ten polski senior to absolutny rekordzista! Jego jedna emerytura przyprawia o zawrót głowy, stać go na wszystko

Ten polski senior to absolutny rekordzista! Jego jedna emerytura przyprawia o zawrót głowy, stać go na wszystko Źródło: Unsplash/Matthew Bennett

Emerytura w Polsce nie pozwala wielu seniorom poradzić sobie bez wsparcia rodziny lub dodatkowej pracy. Mimo to w gronie beneficjentów programu emerytalnego znajdują się osoby, które otrzymują wręcz niebotyczne sumy jak na polskie warunki.

Emerytura w Polsce może wynosić dosłownie grosze. Rekordziści pod względem najniższych emerytur dostają świadczenia wysokości 2 czy 4 groszy i to nie żart. Są także tacy seniorzy, którzy z emerytur dostają kwoty dużo większe, niż niektórzy będący w sile wieku, wciąż pracujący obywatele. Mogą sobie pozwolić na naprawdę dużo.

Najwyższa emerytura w Polsce. Senior, który zarabia grubo ponad średnią krajową

Obecnie średnia emerytura to 2302 zł miesięcznie brutto, czyli bez odliczonego opodatkowania. Obecnie średnia krajowa brutto zarobków pracujących Polaków wynosi nieco ponad 5000 zł - czyli emerytura jest ponad dwukrotnie niższa od średniej zarobków. Są jednak emeryci, którzy ze świadczenia otrzymują dużo wyższe kwoty.

Aktualnym emerytalnym rekordzistą jest senior z Warszawy, który przeszedł na emeryturę w wieku 82 lat po przepracowaniu aż 57 lat. Nie jest to jednak jedyny emeryt, który zarabia ponad 20 tysięcy złotych. Podobną kwotę otrzymuje również mieszkanka Bydgoszczy, która zdecydowała się na emeryturę po 61 latach pracy, w wieku 81 lat. Podobnie mieszkaniec Lublina, który otrzymuje co miesiąc 22,128 zł brutto za 61 lat pracy w branży górniczej.

Najniższa emerytura w Polsce. Niektórzy seniorzy otrzymują dosłownie kilka groszy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak tłumaczy rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, około 100 tysięcy beneficjentów świadczeń emerytalnych pobierających kwotę poniżej minimalnej nie przepracowało oficjalnie nawet jednego dnia, więc i nie odprowadzało składek. Dlatego też otrzymują emerytury w postaci kilku groszy. Ponadto pieniądze z emerytury odbierają także osoby, które odprowadzały składki przez zaledwie kilka dni.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka uprawiała stosunek z nieznajomym. Rano powiedział jej tak bezczelne słowa, że aż ją wbiło w ziemię
2.500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie

Najmniejszą emeryturę otrzymuje kobieta z Biłgoraja, która odprowadziła składkę tylko raz. Jej świadczenie wynosi zaledwie 2 grosze. Podobnie mężczyzna z Łodzi, który zdecydował się na zostanie emerytem w wieku 66 lat. Odprowadził tylko jedną składkę i otrzymuje teraz 6 groszy miesięcznie. Jeszcze gorzej jest w przypadku kobiety ze Szczecina, która dostaje za jeden miesiąc 4 grosze emerytury. Do 61 roku życia przepracowała raptem miesiąc.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  2. Maciej: „Jestem bogaty i spotykam się z biedną dziewczyną. Za parę butów robi takie rzeczy, że sobie nie wyobrażacie”
  3. Ekspertka od erotyki szokująco o Roksanie Węgiel. Chyba zapomniała, że ona ma tylko 14 lat
  4. Uczniowie dowiedzieli się, że dyrektorka zachorowała na nowotwór. Ich reakcja miażdży serce
  5. Rozenek założyła tak krótkie szorty, że wiele nastolatek by się na to nie zdecydowało. Wszyscy zobaczyli jej walory

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News