Marzena jest nauczycielką i sprawdziła, jaką będzie mieć emeryturę. "Za taką kwotę nie da się ani przeżyć, ani umrzeć"

Marzena jest nauczycielką i sprawdziła, jaką będzie mieć emeryturę. "Za taką kwotę nie da się ani przeżyć, ani umrzeć" Źródło: Pixabay / anaterate

Emerytura Marzeny nie pozwoli jej spędzić jesieni życia w spokoju. Po latach ciężkiej pracy z uczniami, kobieta będzie skazana na życie na głodowej stawce, którą w tej chwili obiecał jej ZUS. Nie ona jedna cierpi z przepracowania, mając w świadomości, że nie odpocznie nie starość w luksusie.

Emerytura dla nauczyciela nie będzie wsparciem finansowym, które pozwoli mu spokojnie przeżyć starość. Przekonała się o tym Marzena, która postanowiła sprawdzić, jak wyglądają jej perspektywy na starość. Chociaż ciężko pracuje - zajmuje się bowiem dziećmi w klasach 1-3 w szkole specjalnej - nie może liczyć na to, że państwo uzna jej zasługi i wynagrodzi jej lata poświęcenia godną emeryturą.

Nauczycielska emerytura nie zagwarantuje jej bezpieczeństwa

Marzena ma 37 lat i po raz pierwszy zainteresowała się swoimi świadczeniami emerytalnymi, gdy poczuła, jak bardzo zmęczona jest pracą z dziećmi ze specjalnymi potrzebami. Chociaż kocha swoją pracę i uważa ją za powołanie, jest świadoma tego, że na starość będzie potrzebowała solidnego wypoczynku. Niestety, gdy sprawdziła, co przygotował dla niej ZUS, naprawdę się załamała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nasi uczniowie to są dzieci, które mają nieustannie kłopoty: zdrowotne, rozwojowe, rodzinne. Mimo że bardzo lubię dzieci, a praca z nimi daje mi dużo satysfakcji, to nie ma co ukrywać, że stanowi ona też ogromne obciążenie psychiczne - powiedziała mediom Marzena.

Jej praca jest dużo bardziej wymagająca niż przeciętnej nauczycielki w zwykłej szkole. 

- Okulary zamieniłam na soczewki kontaktowe, bo nie byłam w stanie zarobić na nowe oprawki i szkła, które uczniowie wielokrotnie mi strącali z twarzy - podzieliła się szczegółami swojej obciążającej pracy.

Kwota, którą pokazał jej kalkulator ZUS-u, przeraża

Marzena postanowiła obliczyć, ile przy obecnych zarobkach będzie mogła miesięcznie wydawać na emeryturze. Okazało się, że powinna mocno postawić na oszczędności, bo ZUS nie pomoże jej na starość. Kwota, którą pokazał Marzenie internetowy kalkulator, oscylowała wokół 900 PLN. To za mało nawet na wynajęcie kawalerki w Warszawie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Nie trzeba nawet dodawać do tego kosztu leków czy jedzenia, aby wiedzieć, że za taką kwotę nie da się ani przeżyć, ani umrzeć. W podobnej sytuacji znajduje się bardzo wiele osób w jej wieku. System emerytalny jest po prostu przeciążony. Zdaniem wielu ekspertów problemem jest m.in. niż demograficzny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Miliony Polaków w 2020 dostanie PODWYŻKĘ. Ty też możesz się wzbogacić
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Diabelskie kotlety schabowe smakują wręcz niebiańsko. Prosty przepis na piekielnie smaczny obiad dla całej rodziny
  4. Nieoczekiwanie Mariusz Pudzianowski przekazał smutną nowinę. Fani nie mogą jej zaakceptować
  5. Gwiazdor TVP rzadko pokazuje żonę, ale teraz zrobił wyjątek. Powiedzieć, że jest piękna, to jak nie powiedzieć nic

źródło: wp

Następny artykuł