500 plus dla emerytów już od października! Ale jest warunek, który trzeba spełnić, żeby je dostać

500 plus dla emerytów już od października! Ale jest warunek, który trzeba spełnić, żeby je dostać Źródło: Pixabay/Bernd Schray

Emerytura to temat, który nieustannie jest przedmiotem publicznej dyskusji. Teraz rząd przewidział dodatkowe pieniądze dla osób starszych. Nowe 500 plus zacznie funkcjonować już od października. Żeby je otrzymać, trzeba spełnić jeden warunek.

Emerytura otrzymywana przez osoby starsze, jest zwykle kwotą na tyle niską, że często ledwo wystarcza na pokrycie kosztów utrzymania i życia. Seniorzy od wielu lat ubiegają się o podniesienie stawek, więc rząd postanowił ułatwić im życie i zamierza wprowadzić nowe 500 plus. Można się o nie ubiegać, gdy spełni się jeden warunek. 

Emerytura to za mało 

Emerytura często nie wystarcza osobom starszym nawet na zapewnienie sobie podstawowych produktów. Rząd postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom starszej części społeczeństwa i zaproponować jej nowe świadczenia społeczne. 

Emeryci mogą liczyć na dodatkowe 500 zł co miesiąc. Muszą jednak spełnić pewne wymagania. Osoby zainteresowane powinny bardzo uważnie przeczytać wytyczne i sprawdzić, czy przysługują im te pieniądze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zasady przyznawania 

Nowy program 500 plus wystartuje już w październiku. Tak jak wcześniej było podawane, obejmie on osoby starsze, które nie są zdolne do samodzielnej egzystencji. Pojawiły się natomiast kolejne doniesienia zapewniające, że zasady przyznawania świadczeń zostały rozszerzone o jeszcze więcej osób. 

Dodatkowe pieniądze będą przysługiwać również emerytom, którzy ukończyli 75 lat i pobierają świadczenie pielęgnacyjne. Jeżeli ktoś nie spełnia tych kryteriów, nie ma szans na zostanie objętym programem. Wprowadzono również zmiany dotyczące kryterium dochodowego. Na samym początku było to 1100 zł, a teraz wynosi 1600 zł. Dochody emeryta, który będzie się starał o te dodatkowe fundusze, nie mogą przekraczać tej kwoty. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. Stał w samolocie przez 6 godzin, żeby jego żona mogła spać. "W tym czasie planował rozwód"


Wnioski należy składać w ZUS-ie od 1 października. Trzeba pamiętać również o dostarczeniu odpowiednich dokumentów, które poświadczają o niezdolności do samodzielnej egzystencji lub o całkowitej niezdolności do pracy. Istnieje również opcja składania wniosków przez Internet. ZUS jest zobowiązany wydać decyzję w ciągu 30 dni. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Ujawniono szokujące fakty o śmierci siostry gwiazdora. Są wyniki testu krwi. Rodzina jest w głębokim szoku
  3. Odrzucił zaloty Margaret, a teraz zaśpiewał przed nią w "The Voice of Poland". Reakcja trenerki? "On mnie nie chciał!"
  4. Mężczyzna wyszedł do klubu nocnego i słuch po nim zaginął. 22 lata później wydarzył się niespotykany zbieg okoliczności
  5. Oszust wymyślał niestworzone bajki, a naiwna Polka mu wierzyła. Straciła fortunę

Źródło: Popularne PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News