Najwyższa emerytura w Polsce wynosi ponad 20 tysięcy złotych. Emeryci dostają godne świadczenia?

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi ponad 20 tysięcy złotych. Emeryci dostają godne świadczenia? Źródło: unsplash.com Christian Langballe

Najwyższa emerytura w Polsce wynosi ponad 20 tysięcy złotych. Wielu marzyłoby o takiej pensji, a co dopiero emeryturze, tym bardziej, że nierzadko wynosi ona nieco ponad tysiąc. Jeden z ostrzej krytykowanych tematów w kraju znów na świeczniku.

Emerytura Polaków od lat jest jedną z głośniej komentowanych kwestii. Seniorzy nie mogą bowiem pogodzić się z niekiedy śmiesznie niskim świadczeniem, z którym ledwo wystarcza im na podstawowe opłaty. Jak przytacza serwis Wprost, dziennikarzowi Super Expressu udało się skontaktować z pracownikiem ZUS i uzyskać informację o najwyższej wypłacanej emeryturze w naszym kraju. Okazuje się, że opiewa ona na aż 23 tysiące złotych. 

- Najlepiej wynagradzany emeryt nazbierał kapitału emerytalnego na kwotę ok. 2 mln zł – zdradziła dziennikarzowi "SE" Gertruda Uścińska, prezes ZUS. 

Tak wysokie świadczenie, albo przynajmniej wynoszące kilka tysięcy złotych, to jednak rzadkość. Przeciętna emerytura w Polsce wynosi mniej niż 2 tysiące, ale wielu nadal otrzymuje nieco ponad tysiąc. Niestety, dochodzi również do sytuacji, w której beneficjent dostaje zaledwie kilkaset złotych. Co o tym myślicie?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News