Nieprawdopodobne, rząd zadecydował. Podwyżka emerytur i rent dla znacznej grupy Polaków

Nieprawdopodobne, rząd zadecydował. Podwyżka emerytur i rent dla znacznej grupy Polaków Źródło: Pixabay.com _Alicja_

Emerytura i renta będzie wyższa dla znacznej części Polaków - Centrum Informacyjne Rządu przekazało najnowszą decyzję władzy. Wyższe świadczenie będzie przysługiwać wszystkim osobom, które będą w stanie potwierdzić prawo do podwyżki, a ich emerytura lub renta wynosi mniej niż 2 400 zł.

Emerytura i renta zostanie zwiększona, wielu Polaków skorzysta z najnowszej decyzji władzy. Centrum Informacyjne Rządu przekazało ważne informacje dla obywateli, nowy projekt przewiduje również inne udogodnienia dla wybranej grupy seniorów.

Emerytura i renta wzrośnie, Centrum Informacyjne Rządu przekazało najnowsze informacje

Rząd podjął ostateczną decyzję w sprawie podwyżki świadczeń dla emerytów i rencistów, którzy byli zaangażowani w walkę o niepodległość i suwerenność Polski w latach 1956-1989, a ich obecne świadczenie wynosi mniej niż 2 400 złotych.

- Specjalne świadczenie wyrównawcze dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych - to główna zmiana wprowadzona do projektu ustawy przyjętego przez rząd. Dzięki niej osoby zaangażowane w walkę o niepodległość i suwerenność Polski w latach 1956-1989, których emerytura lub renta jest niższa niż 2 400 zł, będą mogły liczyć na comiesięczne wyrównanie - napisano w oficjalnym komunikacie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rząd zadecydował o podwyżkach emerytur i rent dla działaczy opozycji w PRL-u

Podwyżka będzie przysługiwała wszystkim osobom, które mają potwierdzony status działacza opozycji lub osoby represjonowanej z powodów politycznych, a ich obecne świadczenie wynosi obecnie mniej niż 2 400 złotych. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych potwierdził taki status kilkunastu tysiącom żyjących seniorów, kilka tysięcy z nich ma emeryturę poniżej 2 400 złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Projekt ustawy zakłada również inne udogodnienia, które mają stanowić wyrównanie za krzywdy, których seniorzy doznali w czasie walki z komunizmem. Jak przekazał portal money.pl, z dokumentu wynika, że "Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych będzie mógł zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego działaczy opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane, którzy nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu w Polsce lub nie pobierają emerytury lub renty i opłacać za nich składki". Dodatkowo, osoby te będą upoważnione do zniżki na bilety komunikacji miejskiej i PKP.

- Projekt ustawy przewiduje również ulgi na zakup biletów komunikacji miejskiej czy PKP. Osoby z potwierdzonym statusem działacza opozycji lub osoby represjonowanej zapłacą 50% mniej za przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Natomiast 51% ulga będzie przysługiwała na przejazdy autobusami i pociągami relacji międzymiastowej - przekazało Centrum Informacyjne Rządu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka odbił się wielkim echem. Teraz milczenie przerwał ksiądz, niebywałe
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Monika Kurska nie miała łatwo. Były mąż, Jacek Kurski chciał wykorzystać jej sytuację finansową?

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News