Ogromna zmiana w emeryturach jeszcze przed wyborami. Lepiej usiądźcie

Ogromna zmiana w emeryturach jeszcze przed wyborami. Lepiej usiądźcie Źródło: Pixabay/Adam Novak

Emerytura to świadczenie, na które oczekuje tysiące Polaków. Jeszcze przed wyborami zmiana w emeryturach wejdzie w życie, co z pewnością zadziwi niejednego obywatela - przyszłego świadczeniobiorcę. Co planuje rząd?

Emerytura przejdzie ogromną transformację. W przyszłości pieniądze przez lata gromadzone w OFE zostaną przekazane m.in. do ZUS-u, ale część z nich może trafić także do IKE. Nadchodzą zmiany, których nikt się nie spodziewał.

Pieniądze z OFE trafią z powrotem do właścicieli. Rząd chce dokończyć reformę tak szybko, jak to możliwe

Jak poinformował PAP, Mateusz Morawiecki ma plan wobec pieniędzy z OFE, które dzisiaj leżą i czekają na dalsze decyzje rządu. Przez lata działania fundusz zgromadził bagatela 162 mld złotych. Co więc dalej stanie się z tak ogromną ilością gotówki? Oczywiście trafi ona do obywateli - członków OFE, co wpisuje się w ramy reformy, której finalizacja ma mieć miejsce jeszcze w 2019 roku. Rząd ma prosty plan - pieniądze z OFE trafią do IKE (Indywidualne Konta Emerytalne), lub do ZUS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rząd zarobi na OFE?

Co ciekawe za przekazanie pieniędzy do IKE rząd pobierze olbrzymi podatek. Tego typu proces nie obejdzie się więc bez dodatkowych opłat. 15% z pieniędzy OFE trafi z powrotem do skarbu państwa. Jak szacuje "Business Insider" przeciętny członek OFE, który przez lata wpłacał pieniądze na fundusz, będzie mógł wypłacić sobie z niego około 10 tys. złotych. Dlaczego rząd zamierza ustawę jak najszybciej ukończyć? Chodzi o to, aby pokazać Polakom, że to dzięki Prawu i Sprawiedliwości ich jesień życia na emeryturze jest o wiele bardziej komfortowe, bo mają co miesiąc gwarantowane wyższe świadczenia. Jak twierdzą internauci - to dość wyrachowane działanie.

 - Szybkie zakończenie prac nad nowymi przepisami i mówienie: "patrzcie, oddaliśmy wam pieniądze z OFE", ma pomóc PiS w jesiennych wyborach - wyznali serwisowi "Rzeczpospolita" nieznani informatorzy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska tym razem przeszła samą siebie. Pospadacie z krzeseł na ten widok. Fani do teraz nie mogą dojść do siebie!
  2. Ujawniono prawdę o tożsamości Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  3. Totalna przesada. W mediach pojawiły się informacje, że Zenek Martyniuk nie żyje
  4. Rodzina Anny Przybylskiej podjęła zdumiewającą decyzję. Dzieci zmarłej aktorki tego bardzo potrzebują
  5. Dopiero teraz ta informacja dostała się do polskich mediów. Aktorka serialu "Ranczo" siedziała w areszcie, odbierze wam mowę
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. 14-letnia Roksana Węgiel wygina się w stroju kąpielowym. Będziecie w szoku, potworna burza w sieci (FOTO)

Źródło: Business Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News