Emeryci odzyskają ogromne pieniądze? Rząd zapowiedział ogromne zmiany

Emeryci odzyskają ogromne pieniądze? Rząd zapowiedział ogromne zmiany Źródło: unsplash.com Elien Dumon

Emerytura: czy polscy seniorzy rzeczywiście odzyskają ogromne pieniądze? W mediach pojawiły się pokrzepiające dla wielu informacje. Emeryci mają nadzieję, że plany rządu w końcu dojdą do skutki.

Emerytura nieustannie pojawia się na świeczniku, budząc ogromne emocje w opinii publicznej. Nie w sposób zaprzeczyć, że wysokość świadczenia w wielu przypadkach okazuje się śmiesznie niska, chociaż władze kraju stale zapowiadają ogromne, korzystne dla emerytów zmiany. Niewiele jednak z tego, o czym mówi rząd, zostaje wdrożone w życie, a przynajmniej nie w takim stopniu, by Polacy mogli spać spokojnie. Czy tym razem będzie inaczej? 

Emerytura: seniorzy mają szansę na odzyskanie sporych pieniędzy 

Z przekazywanych przez tygodnik Fakt informacji wynika, że 120 tysięcy Polaków, którzy przeszli na wcześniejszą emeryturę i tym samym stracili sporo pieniędzy, mogą mieć szansę na ich odzyskanie. Projekt ustawy jest już nawet gotowy, ale bez podpisu Prawa i Sprawiedliwości mogą zapomnieć o jakichkolwiek zwrotach. Ostatnią nadzieją dla emerytów jest sam prezydent Andrzej Duda, który zresztą, jak przypomina Fakt, 13 czerwca 2013 roku złożył w Sejmie interpelację dotyczącą pokrzywdzonych emerytów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Otrzymuję niepokojące sygnały od osób urodzonych po 31 grudnia 1948 r. pobierających dotychczas tzw. wcześniejszą emeryturę, które w wyniku wprowadzonej ustawy z dn. 11 maja 2012 r. […] utraciły prawo do korzystniejszego przeliczenia emerytury, mogące wskazywać na naruszenie szeregu konstytucyjnych zasad. [...] Dokonane zmiany […] dotykają górników, kolejarzy, twórców i artystów, nauczycieli i spowodowały odebranie im według szacunkowych wyliczeń po kilkaset złotych miesięcznie - mówił w tamtym czasie Andrzej Duda. 

W skutek zmian, o których mówił obecny prezydent RP, a wtedy poseł PiS, Polacy otrzymują o 200, 300, a nawet 500 zł niższe świadczenie. Chociaż seniorzy od lat domagają się zwrotów, dotychczas w tej kwestii zadziało się raczej niewiele. Niebawem jednak wszystko może obrócić się na ich korzyść, bo jak podaje Fakt, senator Marek Borowski z KO przygotował projekt ustawy, umożliwiający wcześniejszym emerytom (rocznik 1949-52) uzyskanie wyrównania. Głosowanie ma odbyć się w tym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

Jeżeli Senat poprze nowe przepisy, potrzebna będzie jeszcze tylko zgoda Sejmu, w którym większość ma PiS. Rząd wyliczył, że na wypłaty wyrównań wyłącznie w przyszłym roku konieczne będzie przeznaczenie aż 8 mld zł. Jeśli prezydent Andrzej Duda wstawi się za emerytami, jak to próbował robić w 2013, ci mają sporą szansę na otrzymanie zwrotu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramatyczne wspomnienia gwiazdy "M jak miłość". Długo ukrywane szczegóły poruszyły fanów
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Sokowi z kapusty przypisuje się cudowne właściwości. Prawdziwa witaminowa bomba, już po 2 dniach widać niesamowite efekty

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News