10 milionów Polaków może spodziewać się rekordowej podwyżki emerytur i rent. Wiemy komu się należy i ile

10 milionów Polaków może spodziewać się rekordowej podwyżki emerytur i rent. Wiemy komu się należy i ile Źródło: fot. pixabay.com/gosiak1980

Emerytura w Polsce wciąż w wielu przypadkach daleka jest od zadowalającego poziomu. Na szczęście emeryci mogą się spodziewać największej do tej pory podwyżki swoich świadczeń. Warto sprawdzić, o ile może wzrosnąć świadczenie.

Emerytura w naszym kraju cały czas jest bardzo kontrowersyjnym tematem. Niestety wiele osób, które osiągnęły wiek emerytalny, nadal są zmuszone pracować, aby móc samodzielnie się utrzymać i zapewnić sobie godziwe warunki życia. Dla części seniorów to przygnębiająca rzeczywistość, przecież ten czas powinien być poświęcony na odpoczynek po życiu spędzonym na nauce, a później pracy.

Wiele rządów obiecywało zreformować polski system emerytalny w taki sposób, aby każdy z seniorów mógł w końcu zaznać spokoju i nareszcie odpocząć. Niestety żadnej władzy jak na razie to się jeszcze nie udało, ale planowana waloryzacja rent i emerytur wedle wyliczeń może się okazać największą w historii naszego kraju.

Wyższa emerytura dla 10 milionów Polaków

Nadal wielu emerytów pobiera wręcz głodowe świadczenia, nawet jeżeli odprowadzali przez całe swoje życie składki. Oczywiście są i tacy, którzy nie mogą narzekać na brak funduszy, ale stanowią oni znaczącą mniejszość w naszym społeczeństwie.

Na szczęście mamy dla seniorów bez wątpienia bardzo dobre informacje, ponieważ według aktualnych wyliczeń waloryzacja, która została zaplanowana na marzec 2020 roku, może się okazać rekordowa. Oznacza to jeszcze większe podwyżki niż w tym roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według specjalistów wzrost może być na poziomie nawet 3,24%, co przy średniej emeryturze daje 64 złote miesięcznie. W przypadku emerytury minimalnej mówimy o wzroście na poziomie około 35 złotych, a przy świadczeniu w wysokości 3000 złotych podwyżka wyniesie aż 97 złotych. Oczywiście można powiedzieć, że nie jest to jednorazowo duża kwota, ale trzeba pamiętać, że poprzez waloryzację emerytura stale powiększa się o daną kwotę, a w przypadku osób z emeryturą minimalną dosłownie każda złotówka jest istotna.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowość od Zenka Martyniuka wbije was w fotele. Król disco-polo wypuścił właśnie petardę, która miażdży „Przez Twe oczy zielone”
2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

Co więcej, patrząc na to w przestrzeni całego roku, wychodzi na to, jakbyśmy dostali jeszcze jedno, dodatkowe świadczenie, zamiast standardowych 12. Oczywiście nie jest rozwiązanie, które sprawi nagle, że każdy przeciętny senior w naszym kraju z dnia na dzień zapomni o wszelkich problemach finansowych, ale stanowi to nieopisane wsparcie dla osób, które tych pieniędzy potrzebują najbardziej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne przerażające fakty! Pracownik znanego piosenkarza ujawnił jego wyuzdane sekrety łóżkowe
  2. Chłopak powiedział, że muszą się rozstać, po czym wręczył jej list. Jego treść ścięła ją z nóg
  3. W fontannie na Śląsku dokonano strasznego odkrycia, o którym mówią już prawie wszystkie media w Polsce. Nie mieści się w głowie
  4. Wypłynęły zapomniane notatki. Ujawniają, że przed Polakami ukryto nadzwyczaj prywatne zdjęcia Jana Pawła II zrobione z ukrycia
  5. Nagranie z sypialni Małgorzaty Rozenek w sieci. Nagle jej mąż w łóżku zaczął przeraźliwie krzyczeć, aż was zamuruje

źródło: Money

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News