W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury Źródło: Pixabay/Gosiak1980

Emerytura może być wyższa po tym, jak w ostatniej chwili zdecydowano się na zmianę zasad przydzielania świadczeń. Okazuje się, że sporo osób może ubiegać się o dodatkowe 500 złotych do emerytury.

Emerytura w Polsce, pomimo przydzielenia "trzynastek" wciąż dla wielu nie będzie zbyt zadowalająca. Jednak niektórzy seniorzy będą mogli się ubiegać o dodatkowe 500 zł świadczenia, co znacznie poprawiłoby ich warunki życia. Wszystko dzięki ostatniej zmianie w prawie.

Emerytura może być wyższa dzięki dodatkowi

Wszystko dzięki podniesieniu kryterium dochodowemu dla osób, które posiadają orzeczenie o niesamodzielności. Świadczenie dotyczy niepełnosprawnych, ale również seniorzy powyżej 75 roku życia mogą o takowe zabiegać. W ten sposób wypłacana emerytura będzie wyrównywana do poziomu najniższej pensji krajowej.

Niektórzy emeryci obawiali się, że stracą nadzieję na otrzymanie dodatku ze względu na rewaloryzację. W wyniku corocznego waloryzowania emerytur seniorzy będą otrzymywać 100 zł więcej. Z tego powodu wiele osób obawiało się, że otrzyma mniejsze świadczenie wyrównujące. W ostatniej chwili ministerstwo zmieniło kryterium dochodowe.

Minister informuje o zwiększeniu kryterium dochodowego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, poinformowała, że kryterium dochodowe zostało podniesione z 1600 zł, do 1700 zł. Oznacza to, że emeryt, którego emerytura w wyniku waloryzacji podniosła się do 1200 zł, nie otrzyma 400, a 500 zł świadczenia wyrównującego.

Dzisiaj grzeje: 1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
2. Życie Wiśniewskiego się załamało, przeżył okropną tragedię w rodzinie. Długo nie mógł się pozbierać

ZUS wylicza świadczenie według zasady "złotówka za złotówkę" przy górnej granicy dodatku w wysokości 500 zł. Zatem, jeśli ktoś otrzymuje co miesiąc świadczenie emerytalne w wysokości 1000 zł brutto, otrzyma 500 zł, tyle samo co świadczeniobiorca z dochodami na poziomie 1200 zł. Jeśli natomiast otrzymuje 1600 zł, może liczyć najwyżej na 100 zł dodatku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS będzie współpracował z komornikiem. Pomoże mu zająć pieniądze na koncie
  2. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem
  3. Suczka urodziła niezwykłe szczenię. Podobnych jest tylko 4 na świecie
  4. Gwiazda disco polo i "Barw szczęścia" pokazała zdjęcie ze szpitala. Łzy same cisną się do oczu
  5. Popularny produkt niszczy tarczycę i powoduje nowotwór. Lepiej natychmiast wyrzuć go z lodówki

Źródło: Super-Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News