Emerytura dodatek
Pixabay/Gosiak1980
Konrad Karpiuk - 10 Stycznia 2020

W ostatniej chwili zmieniono zasady, emeryci nie mieli o nich pojęcia. Chodzi o dodatkowe 500 złotych do emerytury

Emerytura może być wyższa po tym, jak w ostatniej chwili zdecydowano się na zmianę zasad przydzielania świadczeń. Okazuje się, że sporo osób może ubiegać się o dodatkowe 500 złotych do emerytury.

Emeryturaw Polsce, pomimo przydzielenia "trzynastek" wciąż dla wielu nie będzie zbyt zadowalająca. Jednak niektórzy seniorzy będą mogli się ubiegać o dodatkowe 500 zł świadczenia, co znacznie poprawiłoby ich warunki życia. Wszystko dzięki ostatniej zmianie w prawie.

Emerytura może być wyższa dzięki dodatkowi

Wszystko dzięki podniesieniu kryterium dochodowemu dla osób, które posiadają orzeczenie o niesamodzielności. Świadczenie dotyczy niepełnosprawnych, ale również seniorzy powyżej 75 roku życia mogą o takowe zabiegać. W ten sposób wypłacana emerytura będzie wyrównywana do poziomu najniższej pensji krajowej.

rodzinka.pl dziecięca gwiazdaAleż ona teraz wygląda. Dziecięca gwiazdka Rodzinka.pl wyrosła na przepiękną dziewczynęCzytaj dalej

Niektórzy emeryci obawiali się, że stracą nadzieję na otrzymanie dodatku ze względu na rewaloryzację. W wyniku corocznego waloryzowania emerytur seniorzy będą otrzymywać 100 zł więcej. Z tego powodu wiele osób obawiało się, że otrzyma mniejsze świadczenie wyrównujące. W ostatniej chwili ministerstwo zmieniło kryterium dochodowe.

Minister informuje o zwiększeniu kryterium dochodowego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żona rozwiodła się z mężemŻona rozwiodła się 2 latach. Dopiero po 14 latach powiedziała prawdę mężowi, po której nie mógł przestać płakaćCzytaj dalej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Marlena Maląg, poinformowała, że kryterium dochodowe zostało podniesione z 1600 zł, do 1700 zł. Oznacza to, że emeryt, którego emerytura w wyniku waloryzacji podniosła się do 1200 zł, nie otrzyma 400, a 500 zł świadczenia wyrównującego.

Dzisiaj grzeje:

1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
2. Życie Wiśniewskiego się załamało, przeżył okropną tragedię w rodzinie. Długo nie mógł się pozbierać

ZUS wylicza świadczenie według zasady "złotówka za złotówkę" przy górnej granicy dodatku w wysokości 500 zł. Zatem, jeśli ktoś otrzymuje co miesiąc świadczenie emerytalne w wysokości 1000 zł brutto, otrzyma 500 zł, tyle samo co świadczeniobiorca z dochodami na poziomie 1200 zł. Jeśli natomiast otrzymuje 1600 zł, może liczyć najwyżej na 100 zł dodatku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. ZUS będzie współpracował z komornikiem. Pomoże mu zająć pieniądze na koncie
  2. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem
  3. Suczka urodziła niezwykłe szczenię. Podobnych jest tylko 4 na świecie
  4. Gwiazda disco polo i "Barw szczęścia" pokazała zdjęcie ze szpitala. Łzy same cisną się do oczu
  5. Popularny produkt niszczy tarczycę i powoduje nowotwór. Lepiej natychmiast wyrzuć go z lodówki

TTV"Królowa życia" potwierdziła rozstanie. Doszło do haniebnej zdradyCzytaj dalej

Źródło: Super-Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News