emerytura ważna informacja waloryzacja emerytur
Unsplash Nick Cooper
Joanna Szwalikowska - 9 Października 2020

Ważna informacja dla najbiedniejszych emerytów. Ekspert ujawnił prawdę, wyliczenia wskazują na jedno

Jak wysoka będzie emerytura minimalna w przyszłym roku? W mediach pojawiła się bardzo ważna wiadomość dla wszystkich seniorów. Eksperci postanowili wyjawić całą prawdę. Ich szacunki są jednoznaczne.

Jak wysoka będzie emerytura oraz renta w 2021 roku? Jak się okazuje, zapowiadana wcześniej przez rząd waloryzacja różni się od tej, którą przewidują obecnie eksperci. To bardzo ważna informacja dla seniorów. Wiemy, ile dokładnie mogą zyskać.

wiadomości szkoły obostrzeniaZapadła decyzja, nie ma już odwrotu. Nieoficjalnie: uczniowie od jutra zostaną objęci ograniczeniamiCzytaj dalej

Emerytura i renta w 2021 - bardzo ważne informacje dla seniorów

Waloryzacja emerytur oraz rent w 2021 nie o 3,84 proc., jak zapowiadał rząd, lecz o 4 lub nawet 4,5 proc. Tak eksperci zapowiadają wzrost emerytur 1 marca 2021 roku. Oznacza to, że emeryci zyskają nawet 10 zł więcej miesięcznie niż przewidywano. Powodem ma być bardzo wysoka oraz nieprzewidywalna inflacja.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

ZUS każdego roku w marcu podwyższa świadczenia emerytalne, aby seniorzy nie odczuwali tak bardzo rosnących cen. Waloryzacja nie jest wysoka, z kolei w 2021 roku ma być niższa niż w latach ubiegłych. Wszystko ze względu na kryzysową sytuację gospodarczą. Według planów rządu najniższe świadczenia (1025 zł) miały wzrosnąć o 40 złotych, z kolei pozostałe o wskaźnik 3,84 proc. Ma on wynikać ze spodziewanej inflacji oraz 20-proc. wzrostu przeciętnych wynagrodzeń.

Jak się okazuje, wzrost cen może być jednak wyższy niż zakładał rząd. Według przewidywań ekonomistów we wrzeniu inflacja miała wynieść 2,9 proc., GUS ogłosił jednak, że ceny wzrosły o 3,2 proc. Z końcem roku mogą one niestety wzrosnąć jeszcze bardziej.

Dzisiaj grzeje:

1. Koszmarna pomyłka Ministerstwa Zdrowia, rzecznik potwierdził. Co się teraz stanie?

2. Ministerstwo Zdrowia bije na alarm. Pilna wiadomość dla wszystkich kobiet

3. Ogromne obostrzenia w całym kraju, zakazy od soboty. Po wejściu do sklepu będzie można się mocno zdziwić

- To paradoksalnie dobra informacja dla emerytów, bo dzięki wysokiej w tym roku inflacji świadczenia będą wyższe. Szacujemy, że w lutym 2021 r., gdy poznamy ostateczną wielkość inflacji w całym roku 2020, rząd zmieni przyjęty wskaźnik waloryzacji emerytur z 3,84 proc. do 4 - 4,5 proc. - przekazał Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego, cytowany przez Super Express. Jeśli prognozy się potwierdzą, waloryzacja będzie wyższa o kilka do nawet kilkudziesięciu złotych w stosunku do założeń obecnych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  2. Nie do wiary, ile kosztują buty Anny Lewandowskiej. Wielu Polaków nie może sobie na nie pozwolić, monstrualna cena
  3. Ludzie są wywożeni w karetkach za miasto, sytuacja jest bardzo zła. Co się dzieje? Niepokojąca relacja z Warszawy
  4. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  5. Medialne doniesienia są bardzo przykre. Jest źle z księżną Kate
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News