Emerytury mogą zmaleć dramatycznie. Nawet kilkadziesiąt procent

Emerytury mogą zmaleć dramatycznie. Nawet kilkadziesiąt procent Źródło: unsplash.com Cristian Newman

Emerytura Polaków drastycznie spadnie? Mimo ciągłej walki emerytów, ale także i tych, którzy dopiero za kilka lat zaczną popierać świadczenie, kolejne prognozy stale nie należą do szczególnie pokrzepiających. Niestety, tym razem nie jest inaczej.

Emerytura w naszym kraju to nieprzerwanie jeden z gorętszych tematów. Rząd każdego roku składa obietnice o podwyżkach, wprowadza "trzynastkę" i zapowiada "czternastkę", ale i to dla seniorów wciąż nie wydaje się wystarczające. Niektórzy są zmuszeni przeżyć za mniej niż 1000 zł miesięcznie. Czy w takim razie może być jeszcze gorzej? Wiele wskazuje na to, że tak. Najnowsze prognozy wielu osobom nie pozwolą spać spokojnie. 

Fatalne informacje. Emerytura może drastycznie zmaleć 

Nie tak dawno w mediach pojawiły się doniesienia, według których, w przyszłym roku minimalne świadczenie emerytalne miałoby wzrosnąć o 50 zł i wyniosłoby 1250 zł brutto.

- Chcemy, żeby najniższe emerytury, tak jak do tej pory, wzrastały. Szczególnie najbiedniejszym seniorom trzeba pomagać i robimy to konsekwentnie. W tym roku podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1200 zł, a w przyszłym będzie to już 1250 zł - mówił w rozmowie z "Super Expressem" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ta wiadomość dotyczy jednak osób, które przeszły już na emeryturę lub przejdą na nią w najbliższym czasie. Co zatem z osobami, które dopiero podjęły swoje pierwsze zatrudnienie? Wydawać by się mogło, że jeśli minimalna emerytura z roku na rok wzrastałaby o niewielki procent, to gdy dzisiejsi 20-latkowie przejdą już na emeryturę, powinni otrzymywać całkiem niezłą sumę. Nic bardziej mylnego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna wiadomość rządu, ministerstwo potwierdziło koszmarne doniesienia. Jest coraz gorzej

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Katastrofalne wieści dla seniorów. Rząd oficjalnie wycofuje się z obiecanej podwyżki emerytur

"Super Express" podaje, że sytuacja będzie odwrotna, a ci zamiast dostawać więcej, mogą dostawać znacznie mniej. Serwis podkreśla, że osoby, które dopiero co zaczęły pobierać świadczenie, otrzymują średnio po 1800 zł netto. Eksperci ostrzegają z kolei, że "Polacy podejmujący dziś pierwszą pracę za 40 lat dostaną z ZUS zaledwie 20% swojej ostatniej pensji". Tak złe informacje nie pojawiały się już od bardzo dawna. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niewyobrażalnie tragiczne zdarzenie, uczestnik "Tańca z gwiazdami" w stanie ciężkim. Zagrożenie życia i zdrowia
  2. Otworzył auto i aż osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych os w pojeździe [wideo]
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Zamknęła burgera i frytki z McDonald's do pudełka po butach. Otworzyła je po 24 latach i ją poraziło, firma już wydała oświadczenie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News