Nawet kilkaset złotych dodatkowo do emerytury! Wystarczy zrobić jedną rzecz

Nawet kilkaset złotych dodatkowo do emerytury! Wystarczy zrobić jedną rzecz Źródło: Pixabay - gosiak1980

Emerytura każdego seniora może zostać dodatkowo zwiększona dzięki pewnemu świadczeniu. Dowiedzieliśmy się, że najstarsi Polacy mogą liczyć na otrzymanie kilkuset złotych. Trzeba jednak spełnić pewien warunek.

Emerytura dla niektórych osób jest wspaniałym czasem odpoczynku od pracy i momentem, gdy można poświęcić się swoim zainteresowaniem, dla innych natomiast prawdziwą próbą przetrwania w związku z katastrofalnymi warunkami finansowymi. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na życie w dostatku na stare lata w związku z niskim świadczeniem emerytalnym.

Już niebawem może się to jednak zmienić. Wszystko ma związek z nowym świadczeniem, które obejmie również osoby starsze. Jak się okazuje, także one będą mogły skorzystać z dodatkowych kilkuset złotych, które w niektórych przypadkach mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Wystarczy jedynie spełnić jeden warunek, aby otrzymać pieniądze od państwa.

Emerytura może wzrosnąć już niebawem

W Polsce jest wielu emerytów, którzy mogą cieszyć się spokojną starością i poświęcić swoim pasjom. Znacznie liczniejsza jest jednak grupa tych, którzy mają pełne prawo twierdzić, że ich emerytura jest zbyt niska. Dla tych ludzi liczy się każdy grosz, w związku z czym pojawił się pomysł, by objąć te osoby specjalnym świadczeniem, które może pomóc odmienić ich sytuację.

Teraz wiemy, że część emerytów może liczyć na większe pieniądze. Co ciekawe, nie mowa tu o wzroście świadczenia w wysokości kilkudziesięciu złotych. Chodzi o znaczną pomoc finansową, która może wynosić nawet kilkaset złotych. Wszystko ma związek z wprowadzeniem 500 plus dla niektórych niepełnosprawnych. Pieniądze trafią również do niektórych emerytów.

Emerytura zostanie zwiększona specjalnie dla najbiedniejszych osób

- Jeśli emeryt już teraz posiada orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji i spełnia inne warunki, wystarczy, że złoży wniosek, a otrzyma świadczenie. Ale jeśli nie ma orzeczenia, zostanie skierowany na badanie przez lekarza orzecznika - twierdzi prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska, która zachwala nowo wprowadzone rozwiązanie.

Dzisiaj grzeje: 1. "Jakim trzeba być sku***synem". Hołdys o atakach TVP na prezydent Dulkiewicz
2. Wydano ostrzeżenie dla klientów ING i mBanku! Możecie stracić pieniądze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto pamiętać, że świadczenie może objąć tylko tych emerytów, których świadczenie nie przekracza 1600 złotych brutto. Mimo wszystko należy stwierdzić, że w Polsce jest spora grupa osób, które z pewnością będą cieszyć się z tego, że otrzymają znacznie wyższą kwotę. Dla nich tego typu "podwyżka" jest ogromną pomocą w codziennym życiu.

  1. Przerażony kot jechał na dachu rozpędzonego samochodu. Drżał z przerażenia i cudem uszedł z życiem [WIDEO]
  2. Panna młoda ukroiła tort weselny i zobaczyła coś przerażającego. Musiała interweniować policja
  3. Dwa dni przed śmiercią Kora ostatkiem sił wypowiedziała wstrząsające słowa. Jej siostra dopiero teraz była w stanie to ujawnić
  4. Jego żona zmarła nagle na wakacjach za granicą. Gdy udało się sprowadzić jej ciało do kraju, lekarzy ścięło z nóg
  5. Mamę obudziło dziwne zachowanie psa. Kiedy za nim poszła, aż zamarła

Źródło: Super Express

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu