Wspaniała wiadomość dla emerytów i rencistów. Już niedługo dostaną kolejne pieniądze, wiadomo ile i kiedy

Wspaniała wiadomość dla emerytów i rencistów. Już niedługo dostaną kolejne pieniądze, wiadomo ile i kiedy Źródło: pixabay/sabinevanerp

Emerytura za jakiś czas może znacznie wzrosnąć. Szykują się dodatkowe pieniądze dla świadczeniobiorców, wszystko za sprawą kolejnej rewaloryzacji, prawdopodobnej ponownej wypłaty "trzynastek" oraz obniżenia podatku PIT.

Emerytura w Polsce znowu będzie rosnąć. Zbliża się zapowiedziana waloryzacja, na której emeryci, będą mogli zyskać naprawdę spore sumy. Ponadto w zależności od wyników wyborów, seniorzy będą mogli po raz kolejny otrzymać trzynastą emeryturę. Jakby tego było mało, wraz z obniżeniem podatku za PIT, emeryci zapłacą mniejszy podatek. Znane są już przewidywania dotyczące tego, o ile wzrosną emerytury.

Emerytura w Polsce znowu będzie wzrastać, duża w tym zasługa mniejszego PIT-u

Obecnie w resorcie finansów zakończyły się prace nad ustawą, która ma obniżyć podatek PIT do 17%. Projekt trafi teraz do komitetu Rady Ministrów, a za około tydzień do sejmu. Obniżenie podatku dochodowego obejmie również emerytów, którzy również płacą państwu daninę od dochodów.

Obniżonym PIT będą objęte jedynie osoby, które osiągają rocznie zysk mniejszy niż 85 tysięcy złotych, czyli mniej niż 7 tysięcy miesięcznie. Dzięki tej zmianie, osoby z najniższą emeryturą będą mieć w domowym budżecie o 11 złotych więcej.

Nie tylko PIT. Waloryzacja i kolejne "trzynastki" 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejna waloryzacja jaką zapowiada rząd, będzie naprawdę spora. Rząd prognozuje, że jej poziom osiągnie nawet 3,24%. Oznacza to, że emeryt otrzymujący miesięcznie najniższą emeryturę (935 zł), dostanie niemal 40 zł miesięcznie więcej. Osoby z emeryturą na poziomie 1600 zł, po waloryzacji będą mieć o 70 zł więcej. Natomiast seniorzy cieszący się emeryturą wysokości 3000 zł, będą bogatsi o 130 zł miesięcznie.

Ponadto, premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że jeśli PiS wygra najbliższe wybory, to po raz kolejny zostaną wypłacone "trzynastki". Rząd zapewnia, że w budżecie znajdują się środki, na wypłacenie kolejnego świadczenia. Nie ma jednak informacji, czy te pieniądze będą wypłacone zgodnie z zasadami z 2019.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Lepiej przełóżcie plany na urlop. Jasnowidz Jackowski mówi, co wydarzy się już za miesiąc, to straszne
  4. Mama publikuje ostrzeżenie po tym, jak para butów spowodowała u jej córki oparzenia III stopnia
  5. TVN przekazuje pilny apel polskiej policji. Coraz więcej ofiar śmiertelnych, dziś do 22 bądźcie czujni
  6. 14 osób zmarło po zjedzeniu chleba. Potworne wiadomości Polsatu

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News